Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:52 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 573/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.126/2020 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate și instituirea unor măsuri privind indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:273 98 82 53 - 20 16 4
- voturi pentru (DA):273 98 82 53 - 20 16 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin PNL DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru PNL DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Michael PNL DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Havârneanu Filip USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - DA
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Murariu Oana USR DA
169. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs UDMR DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
175. Neagu Denisa-Elena USR DA
176. Neață Eugen PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Paladi George-Adrian PSD DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Pavelescu Nicolae PSD DA
185. Pecingină Gheorghe PNL DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Piper-Savu Florin PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel PNL DA
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Alexandru PNL DA
194. Popa Radu Mihai PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel USR DA
206. Rafila Alexandru PSD DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia USR DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șandru Cosmin PNL DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tănase Antonel PNL DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - DA
251. Toda Daniel-Liviu USR DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Wiener Adrian USR DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 8:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro