Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:02 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 73/2021 privind modificarea și completarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:253 89 64 47 25 14 14
- voturi pentru (DA):250 88 63 47 24 14 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian AUR DA
55. Cîtea Vasile PSD -
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dămureanu Ringo AUR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fechet Mircea PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Feodorov Lucian AUR -
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru PNL DA
83. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin USR DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Hărătău Elena PNL -
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Horga Maria-Gabriela PNL DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul USR DA
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Könczei Csaba UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Mărculescu Dumitru PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Miftode Marius-Andrei USR DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Mircea Florin PSD DA
140. Miruță Radu-Dinel USR DA
141. Mitrea Dumitrina AUR DA
142. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
143. Moisin Radu-Marin PNL DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR DA
147. Morar Olivia-Diana PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
150. Murariu Oana USR DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
158. Neagu Denisa-Elena USR DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Özmen Oana-Marciana USR DA
166. Paladi George-Adrian PSD DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Panait Radu USR DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Plăiașu Gabriel PNL DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Pop Darius AUR DA
179. Pop Rareș Tudor USR DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia USR DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae AUR DA
193. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion George-Nicolae AUR DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stancu Paul PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stângă George-Cătălin PNL DA
207. Stoian Maria PNL DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
210. Stoica Diana USR DA
211. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șandru Cosmin PNL DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șerban Gianina AUR DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Thellmann Christine PNL DA
229. Toda Daniel-Liviu USR DA
230. Todosiu Beniamin USR DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țachianu Marian PSD DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Țoiu Oana-Silvia USR DA
243. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Volosatîi Boris AUR DA
250. Vulpescu Ioan PSD DA
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 6:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro