Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:03 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:03

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 268/2021 pentru ratificarea Tratatului între România și Regatul Hașemit al Iordaniei privind extrădarea, semnat la Amman la 4 aprilie 2021
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 95 66 52 24 16 14 1
- voturi pentru (DA):266 95 65 52 24 16 13 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Apjok Norbert - DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin PNL DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian AUR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Feodorov Lucian AUR DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru PNL DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin USR DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Hărătău Elena PNL -
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Horga Maria-Gabriela PNL DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul USR DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana USR DA
171. Paladi George-Adrian PSD DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Panait Radu USR DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Pecingină Gheorghe PNL DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel PNL DA
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana PSD DA
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Prunean Alin-Costel USR DA
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
196. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
197. Rizea Cristina Camelia USR DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Nicolae AUR DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
203. Salan Viorel PSD DA
204. Sandu Viorica PSD DA
205. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
206. Scripnic Lilian AUR DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoian Maria PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
221. Stoica Diana USR DA
222. Stoica Elena PSD DA
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șandru Cosmin PNL DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șerban Gianina AUR DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
232. Șoldan Gheorghe PSD DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Tătaru Nelu PNL DA
238. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
239. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Toda Daniel-Liviu USR DA
244. Todosiu Beniamin USR DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Toma Vasilică PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tuță George-Cristian PNL DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
256. Țoiu Oana-Silvia USR DA
257. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
263. Volosatîi Boris AUR DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zakarias Zoltán UDMR DA
267. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro