Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:05

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 573/2018 privind înființarea Societății Naționale "Cai de Rasă " - S.A. în cadrul A.N.S.V.S.A. și preluarea patrimoniului acesteia de la Direcția de Creștere, Exploatare și Ameliorare a Cabalinelor din cadrul Regiei Naționale a Pădurilor - ROMSILVA
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 97 71 52 25 17 16 2
- voturi pentru (DA):276 96 69 52 24 17 16 2
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL NU
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Feodorov Lucian AUR DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Hărătău Elena PNL -
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR DA
122. Ilie Victor USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lazăr Ion-Marian USR DA
136. Lazăr Teodor USR DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
140. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manta Claudiu PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
148. Mărculescu Dumitru PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Mitrea Dumitrina AUR DA
158. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel PNL DA
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
195. Pop Darius AUR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel USR DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rafila Alexandru PSD DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia USR DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae AUR DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
218. Scripnic Lilian AUR DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
232. Stoica Diana USR DA
233. Stoica Elena PSD DA
234. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
238. Șerban Gianina AUR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tanasă Dan AUR DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
249. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
250. Terente Eugen USR DA
251. Thellmann Christine PNL DA
252. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
253. Tobă Francisc - DA
254. Toda Daniel-Liviu USR DA
255. Todosiu Beniamin USR DA
256. Toma Ilie PSD DA
257. Toma Vasilică PSD DA
258. Trăilă Cristina PNL DA
259. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
262. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia USR DA
268. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Volosatîi Boris AUR DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Wiener Adrian USR DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 19:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro