Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 533/2020 pentru acordarea stimulentului de risc persoanelor care lucrează în servicii de îngrijire pentru vârstnici
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 98 70 52 26 17 15 1
- voturi pentru (DA):175 1 68 52 24 17 13 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:100 97 1 - - - 1 1
- nu au votat:3 - 1 - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD Abținere
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
43. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD Abținere
64. Coarnă Dumitru PSD Abținere
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
68. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
75. Dămureanu Ringo AUR -
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Feodorov Lucian AUR DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD Abținere
92. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
93. Floroiu Ionel PSD Abținere
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Furtună Mirela PSD Abținere
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
100. Georgescu Nicolae PSD Abținere
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
105. Gliga Dumitrița PSD Abținere
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
107. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD Abținere
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Hărătău Elena PNL -
114. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
117. Huțu Alexandra PSD Abținere
118. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ichim Cristian-Paul USR DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
122. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
126. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kiss János PNL DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
139. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
140. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Mang Ioan PSD Abținere
144. Manta Claudiu PSD Abținere
145. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
146. Mărculescu Dumitru PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
148. Miftode Marius-Andrei USR DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD Abținere
152. Mircea Florin PSD Abținere
153. Miruță Radu-Dinel USR DA
154. Mitrea Dumitrina AUR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR DA
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nassar Rodica PSD Abținere
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD Abținere
173. Nechita Aurel PSD Abținere
174. Niță Nicu PSD Abținere
175. Olar Corneliu PNL DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
177. Oteșanu Daniela PSD Abținere
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD Abținere
183. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Pecingină Gheorghe PNL DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Piper-Savu Florin PSD Abținere
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel PNL DA
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
192. Pop Darius AUR DA
193. Pop Rareș Tudor USR DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
195. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
196. Popescu Pavel PNL DA
197. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
198. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
199. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Prunean Alin-Costel USR DA
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
204. Rafila Alexandru PSD Abținere
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
206. Rizea Cristina Camelia USR DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae AUR DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
212. Salan Viorel PSD Abținere
213. Sandu Viorica PSD Abținere
214. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion George-Nicolae AUR DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
221. Solomon Adrian PSD Abținere
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD Abținere
224. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
230. Stoica Diana USR DA
231. Stoica Elena PSD Abținere
232. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD Abținere
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
241. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
252. Tobă Francisc - Abținere
253. Toda Daniel-Liviu USR DA
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD Abținere
256. Toma Vasilică PSD Abținere
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
259. Tudorache Daniel PSD Abținere
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD Abținere
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vexler Silviu Minoritati Abținere
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD Abținere
275. Weber Mihai PSD Abținere
276. Wiener Adrian USR DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 19:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro