Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:08 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 57/2018 privind înființarea, organizarea și funcționarea Băncii de Dezvoltare a României-S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 98 69 52 25 17 16 2
- voturi pentru (DA):150 - 68 51 - 17 14 -
- voturi împotrivă (NU):125 98 - - 25 - 1 1
- abțineri:2 - - 1 - - 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apjok Norbert - -
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD NU
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD NU
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD NU
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD NU
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD NU
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR NU
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Coarnă Dumitru PSD NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD NU
67. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD NU
74. Dămureanu Ringo AUR NU
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD NU
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD NU
82. Enachi Raisa AUR NU
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Feodorov Lucian AUR NU
88. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD NU
91. Florea Oana-Consuela PSD NU
92. Floroiu Ionel PSD NU
93. Flucuș Dumitru PNL DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
95. Furtună Mirela PSD NU
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
99. Georgescu Nicolae PSD NU
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
104. Gliga Dumitrița PSD NU
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
106. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Halici Nicușor PSD NU
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Hărătău Elena PNL -
113. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
114. Horga Maria-Gabriela PNL DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
116. Huțu Alexandra PSD NU
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD NU
119. Ibram Iusein Minoritati NU
120. Ichim Cristian-Paul USR DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
126. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kiss János PNL DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
139. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
140. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD NU
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Mang Ioan PSD NU
144. Manta Claudiu PSD NU
145. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
146. Mărculescu Dumitru PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Miftode Marius-Andrei USR DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD NU
153. Mircea Florin PSD NU
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Mitrea Dumitrina AUR NU
156. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
157. Moisin Radu-Marin PNL DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Ervin PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR DA
161. Morar Olivia-Diana PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
164. Murariu Oana USR DA
165. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
166. Mușoiu Ștefan PSD NU
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Nassar Rodica PSD NU
169. Năcuță Sorin PNL DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
171. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
172. Neagu Denisa-Elena USR DA
173. Neață Eugen PSD NU
174. Nechita Aurel PSD NU
175. Niță Nicu PSD NU
176. Olar Corneliu PNL DA
177. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
178. Oteșanu Daniela PSD NU
179. Özmen Oana-Marciana USR DA
180. Paladi George-Adrian PSD NU
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Panait Radu USR DA
183. Paraschiv Rodica PSD NU
184. Pavelescu Nicolae PSD NU
185. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
186. Pecingină Gheorghe PNL DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Piper-Savu Florin PSD NU
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel PNL DA
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
193. Pop Darius AUR NU
194. Pop Rareș Tudor USR DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
196. Popescu Dan-Cristian PSD NU
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
199. Popica Eduard-Andrei PSD NU
200. Predescu Ana-Loredana PSD NU
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Prunean Alin-Costel USR DA
204. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
205. Rafila Alexandru PSD NU
206. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
207. Rizea Cristina Camelia USR DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Nicolae AUR NU
211. Rujan Dumitru PNL DA
212. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
213. Salan Viorel PSD NU
214. Sandu Viorica PSD NU
215. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
216. Scripnic Lilian AUR NU
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD NU
221. Solomon Adrian PSD NU
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD NU
224. Stativă Irinel Ioan PSD NU
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
230. Stoica Diana USR DA
231. Stoica Elena PSD NU
232. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
237. Șerban Gianina AUR NU
238. Șimon Gheorghe PSD NU
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
241. Șoldan Gheorghe PSD NU
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR NU
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
252. Tobă Francisc - NU
253. Toda Daniel-Liviu USR DA
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD NU
256. Toma Vasilică PSD NU
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
259. Tudorache Daniel PSD NU
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD NU
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
273. Volosatîi Boris AUR NU
274. Vulpescu Ioan PSD NU
275. Weber Mihai PSD NU
276. Wiener Adrian USR DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 19:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro