Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:09 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:09

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 457/2017 privind funcționarea Băncii de Dezvoltare a României - EximBank S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:281 100 71 52 25 15 16 2
- voturi pentru (DA):151 1 70 51 - 15 14 -
- voturi împotrivă (NU):126 99 - - 25 - 1 1
- abțineri:2 - - 1 - - 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apjok Norbert - -
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD NU
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD NU
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD NU
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD NU
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD NU
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR NU
64. Cîtea Vasile PSD NU
65. Coarnă Dumitru PSD NU
66. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD NU
69. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD NU
76. Dămureanu Ringo AUR NU
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD NU
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD NU
84. Enachi Raisa AUR NU
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Feodorov Lucian AUR NU
90. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD NU
93. Florea Oana-Consuela PSD NU
94. Floroiu Ionel PSD NU
95. Flucuș Dumitru PNL DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
97. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
98. Furtună Mirela PSD NU
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
102. Georgescu Nicolae PSD NU
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
106. Gliga Dumitrița PSD NU
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
108. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Michael PNL DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Halici Nicușor PSD NU
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Hărătău Elena PNL -
115. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
118. Huțu Alexandra PSD NU
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD NU
121. Ibram Iusein Minoritati NU
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
124. Intotero Natalia-Elena PSD NU
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
128. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
132. Könczei Csaba UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Lazăr Teodor USR DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
140. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
141. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD NU
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Mang Ioan PSD NU
145. Manta Claudiu PSD NU
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR DA
151. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD NU
155. Mircea Florin PSD NU
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Mitrea Dumitrina AUR NU
158. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Mușoiu Ștefan PSD NU
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nassar Rodica PSD NU
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
173. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD NU
176. Nechita Aurel PSD NU
177. Niță Nicu PSD NU
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
180. Oteșanu Daniela PSD NU
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD NU
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR DA
185. Paraschiv Rodica PSD NU
186. Pavelescu Nicolae PSD NU
187. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Piper-Savu Florin PSD NU
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel PNL DA
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
195. Pop Darius AUR NU
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
198. Popescu Dan-Cristian PSD NU
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
201. Popica Eduard-Andrei PSD NU
202. Predescu Ana-Loredana PSD NU
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel USR DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
207. Rafila Alexandru PSD NU
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
209. Rizea Cristina Camelia USR DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae AUR NU
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Salan Viorel PSD NU
215. Sandu Viorica PSD NU
216. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
217. Scripnic Lilian AUR NU
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simion George-Nicolae AUR NU
222. Simonis Alfred - Robert PSD NU
223. Solomon Adrian PSD NU
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD NU
226. Stativă Irinel Ioan PSD NU
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
232. Stoica Diana USR DA
233. Stoica Elena PSD NU
234. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șandru Cosmin PNL DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
239. Șerban Gianina AUR NU
240. Șimon Gheorghe PSD NU
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
243. Șoldan Gheorghe PSD NU
244. Șovăială Constantin PNL DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tanasă Dan AUR NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
251. Terente Eugen USR DA
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
254. Tobă Francisc - NU
255. Toda Daniel-Liviu USR DA
256. Todosiu Beniamin USR DA
257. Toma Ilie PSD NU
258. Toma Vasilică PSD NU
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
261. Tudorache Daniel PSD NU
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tuță George-Cristian PNL DA
266. Țachianu Marian PSD NU
267. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
268. Țoiu Oana-Silvia USR DA
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
275. Volosatîi Boris AUR NU
276. Vulpescu Ioan PSD NU
277. Weber Mihai PSD NU
278. Wiener Adrian USR DA
279. Zakarias Zoltán UDMR DA
280. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 19:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro