Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 32/2019 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.20/1992 privind activitatea de metrologie
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:284 101 72 52 25 17 16 1
- voturi pentru (DA):281 101 71 51 25 17 15 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Hărătău Elena PNL -
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Attila UDMR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
169. Murariu Oana USR DA
170. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Năcuță Sorin PNL DA
175. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
176. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
177. Neagu Denisa-Elena USR DA
178. Neață Eugen PSD DA
179. Nechita Aurel PSD DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana USR DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Pecingină Gheorghe PNL DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Piper-Savu Florin PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
195. Plăiașu Gabriel PNL DA
196. Polak Tudor PNL DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Darius AUR DA
199. Pop Rareș Tudor USR DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Prunean Alin-Costel USR DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rafila Alexandru PSD DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae AUR DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Scripnic Lilian AUR DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Vetuța PNL DA
232. Stângă George-Cătălin PNL DA
233. Stoian Maria PNL DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
236. Stoica Diana USR DA
237. Stoica Elena PSD DA
238. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoldan Gheorghe PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR DA
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu USR DA
259. Todosiu Beniamin USR DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR DA
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Volosatîi Boris AUR DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Wiener Adrian USR DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 19:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro