Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:13 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 635/2018 pentru modificarea și completarea articolului 49 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:282 100 72 51 25 17 15 2
- voturi pentru (DA):278 98 71 51 24 17 15 2
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Hărătău Elena PNL -
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD NU
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR -
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Mang Ioan PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Mitrea Dumitrina AUR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Morar Olivia-Diana PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel PNL DA
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
195. Pop Darius AUR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel USR DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rafila Alexandru PSD DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia USR DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae AUR DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Vetuța PNL DA
229. Stângă George-Cătălin PNL DA
230. Stoian Maria PNL DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
233. Stoica Diana USR DA
234. Stoica Elena PSD DA
235. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șerban Gianina AUR DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
252. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
253. Terente Eugen USR DA
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
256. Tobă Francisc - DA
257. Toda Daniel-Liviu USR DA
258. Todosiu Beniamin USR DA
259. Toma Ilie PSD NU
260. Toma Vasilică PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tuță George-Cristian PNL DA
268. Țachianu Marian PSD DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia USR DA
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
277. Volosatîi Boris AUR DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zakarias Zoltán UDMR DA
281. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 10:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro