Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:18 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:18

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 45/2021 privind transmiterea unei părți din imobilul ”Palatul Parlamentului”, proprietate publică a statului, din administrarea Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației în administrarea Senatului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:285 101 70 51 27 17 16 3
- voturi pentru (DA):153 1 70 50 - 17 15 -
- voturi împotrivă (NU):130 100 - 1 27 - - 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Aelenei Dănuț AUR NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apjok Norbert - Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD NU
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD NU
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD NU
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
42. Budăi Marius-Constantin PSD NU
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD NU
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
55. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD NU
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR NU
65. Cîtea Vasile PSD NU
66. Coarnă Dumitru PSD NU
67. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD NU
70. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Damian Romulus-Marius PSD NU
76. Dămureanu Ringo AUR NU
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD NU
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD NU
85. Enachi Raisa AUR NU
86. Farago Petru UDMR DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR NU
91. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD NU
94. Florea Oana-Consuela PSD NU
95. Floroiu Ionel PSD NU
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
98. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
99. Furtună Mirela PSD NU
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
103. Georgescu Nicolae PSD NU
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gliga Dumitrița PSD NU
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
109. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Halici Nicușor PSD NU
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
119. Huțu Alexandra PSD NU
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD NU
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
125. Intotero Natalia-Elena PSD NU
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - NU
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
143. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD NU
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Mang Ioan PSD NU
148. Manta Claudiu PSD NU
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD NU
158. Mircea Florin PSD NU
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
169. Munteanu Remus PSD NU
170. Murariu Oana USR DA
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD NU
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nassar Rodica PSD NU
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
177. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD NU
180. Nechita Aurel PSD NU
181. Niță Nicu PSD NU
182. Olar Corneliu PNL DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
184. Oteșanu Daniela PSD NU
185. Özmen Oana-Marciana USR DA
186. Paladi George-Adrian PSD NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Panait Radu USR DA
189. Paraschiv Rodica PSD NU
190. Pavelescu Nicolae PSD NU
191. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
192. Pecingină Gheorghe PNL DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
194. Piper-Savu Florin PSD NU
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel PNL DA
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
199. Pop Darius AUR NU
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
202. Popescu Dan-Cristian PSD NU
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
205. Popica Eduard-Andrei PSD NU
206. Predescu Ana-Loredana PSD NU
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Prunean Alin-Costel USR DA
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
211. Rafila Alexandru PSD NU
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
213. Rizea Cristina Camelia USR DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae AUR NU
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
219. Salan Viorel PSD NU
220. Sandu Viorica PSD NU
221. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
222. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
223. Scripnic Lilian AUR NU
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion George-Nicolae AUR NU
228. Simonis Alfred - Robert PSD NU
229. Solomon Adrian PSD NU
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD NU
232. Stativă Irinel Ioan PSD NU
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
238. Stoica Diana USR DA
239. Stoica Elena PSD NU
240. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
244. Șerban Gianina AUR NU
245. Șimon Gheorghe PSD NU
246. Șișcu George PNL DA
247. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
248. Șoldan Gheorghe PSD NU
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tanasă Dan AUR NU
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
253. Tătaru Nelu PNL DA
254. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
255. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
256. Terente Eugen USR DA
257. Thellmann Christine PNL DA
258. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
259. Tobă Francisc - NU
260. Toda Daniel-Liviu USR DA
261. Todosiu Beniamin USR DA
262. Toma Ilie PSD NU
263. Toma Vasilică PSD NU
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
266. Tudorache Daniel PSD NU
267. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
268. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tuță George-Cristian PNL DA
271. Țachianu Marian PSD NU
272. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
273. Țoiu Oana-Silvia USR DA
274. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
276. Varga Glad-Aurel PNL DA
277. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
278. Vexler Silviu Minoritati DA
279. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
280. Volosatîi Boris AUR NU
281. Vulpescu Ioan PSD NU
282. Weber Mihai PSD NU
283. Zakarias Zoltán UDMR DA
284. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 16:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro