Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 12:11

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:336 103 47 46 25 13 - 3 40 22 21 11 4 1
- voturi pentru (DA):330 103 45 46 25 13 - 3 40 18 21 11 4 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:3 - - - - - - - - 3 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Aelenei Evdochia senator AUR DA
7. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Azamfirei Leonard senator PSD DA
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Badiu Georgel deputat AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
34. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
36. Boancă Rodica senator AUR DA
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
38. Bodea Marius senator USR DA
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bordei Cristian senator USR DA
41. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
42. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
43. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulai Iulian deputat USR DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
51. Busuioc Andrei senator AUR DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
56. Carp Gheorghe senator PNL -
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
60. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
62. Cernic Sebastian senator USR DA
63. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
64. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
70. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
71. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
74. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
75. Constantin Daniel deputat PNL DA
76. Cosma Dorinel senator AUR DA
77. Costea Adrian senator AUR DA
78. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
81. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
82. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
83. Cristian Brian deputat USR DA
84. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
86. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
88. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
89. Dăneasă Mircea senator AUR DA
90. Dehelean Silviu deputat USR DA
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dîncu Vasile senator PSD DA
94. Dogariu Eugen senator PSD DA
95. Dragu Anca Dana senator USR DA
96. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
97. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
98. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
99. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
100. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
101. Enachi Raisa deputat AUR DA
102. Farago Petru deputat UDMR DA
103. Fălcoi Nicu deputat USR DA
104. Fechet Mircea deputat PNL DA
105. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
106. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
107. Firea Gabriela senator PSD DA
108. Firu Stela senator PNL DA
109. Florea Daniel deputat PSD DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
113. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
114. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Gál Károly deputat UDMR DA
117. Gavrilă Anamaria deputat - DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
119. Georgescu Laura senator PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
122. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
123. Giurgiu Adrian deputat USR DA
124. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
128. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
129. Gudu Michael deputat PNL DA
130. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
131. Halici Nicușor deputat PSD DA
132. Hangan Andrei senator AUR DA
133. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
134. Hatos Adrian senator PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Huțu Alexandra deputat PSD DA
139. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
140. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
141. Ilie Victor deputat USR DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
144. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL -
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
146. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - DA
147. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
148. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
149. Kiss János deputat PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
151. Könczei Csaba deputat UDMR DA
152. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lavric Sorin senator AUR DA
155. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
156. Lazăr Teodor deputat USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
162. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manta Claudiu deputat PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
167. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
168. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
169. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
172. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
173. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
174. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
175. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
177. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
178. Mina Marian deputat PSD DA
179. Mircea Florin deputat PSD DA
180. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
183. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
184. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
185. Mocioalcă Ion senator PSD DA
186. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
187. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
189. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
190. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
191. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
192. Munteanu Remus deputat PSD DA
193. Murariu Oana deputat USR DA
194. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
195. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
196. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
197. Mutu Gabriel senator PSD DA
198. Nagy Vasile deputat AUR DA
199. Nassar Rodica deputat PSD DA
200. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
203. Neagu Ionuț senator AUR DA
204. Neagu Nicolae senator PNL DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Nechita Aurel deputat PSD DA
207. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
208. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
209. Niță Nicu deputat PSD DA
210. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
211. Oprinoiu Aurel senator USR DA
212. Orban Ludovic deputat PNL DA
213. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
214. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
215. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
216. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
217. Panait Radu deputat USR DA
218. Pandea Ciprian senator PNL DA
219. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
220. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
221. Pălărie Ștefan senator USR DA
222. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
223. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
224. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
225. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
226. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
227. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
228. Pîrvulescu Eugen senator PNL Abținere
229. Polak Tudor deputat PNL DA
230. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
231. Pop Darius deputat AUR DA
232. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
233. Popa Maricel senator PSD DA
234. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
236. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
237. Popescu Pavel deputat PNL DA
238. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
239. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
240. Postică Andrei senator USR DA
241. Potecă Vasilica senator PNL -
242. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
243. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
244. Presură Alexandra deputat PSD DA
245. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
246. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
247. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
248. Puiu Ovidiu senator PSD DA
249. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
250. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
251. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
252. Răducanu Sebastian senator PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
254. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
255. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
256. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
257. Roman Nicolae deputat AUR DA
258. Romașcanu Lucian senator PSD DA
259. Roșca Mircea deputat PNL DA
260. Rotaru Ion senator PSD DA
261. Rujan Dumitru deputat PNL DA
262. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
263. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
264. Salan Viorel deputat PSD DA
265. Sandu Viorica deputat PSD DA
266. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
267. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
268. Scarlat George senator PNL DA
269. Scripnic Lilian deputat AUR DA
270. Seres Dénes deputat UDMR DA
271. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
272. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
273. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
274. Stan Ioan senator PSD DA
275. Stancu Paul deputat PSD DA
276. Stănescu Paul senator PSD DA
277. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
278. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
279. Stoian Maria deputat PNL Abținere
280. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
281. Stoica Diana deputat USR DA
282. Stoica Elena deputat PSD DA
283. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL Abținere
284. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
285. Stroe Felix senator PSD DA
286. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
287. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
288. Szabó Ödön deputat UDMR DA
289. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
290. Șerban Gianina deputat AUR DA
291. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
292. Șișcu George deputat PNL DA
293. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
294. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
295. Tanasă Dan deputat AUR DA
296. Tánczos Barna senator UDMR DA
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Tătaru Nelu deputat PNL DA
299. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
300. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
301. Terente Eugen deputat USR DA
302. Thellmann Christine deputat PNL DA
303. Tîlvăr Angel senator PSD DA
304. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
305. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
306. Tobă Francisc deputat - DA
307. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
308. Todosiu Beniamin deputat USR DA
309. Toma Ilie deputat PSD DA
310. Toma Vasilică deputat PSD DA
311. Trăilă Cristina deputat PNL DA
312. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
313. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
314. Tudorache Daniel deputat PSD DA
315. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
316. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
317. Turos Lóránd senator UDMR DA
318. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
319. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
320. Țachianu Marian deputat PSD DA
321. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
322. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
323. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
324. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
325. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
326. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
327. Veștea Mihail senator PNL DA
328. Vicol Costel senator USR DA
329. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
330. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
331. Vlașin Sorin senator PSD DA
332. Volosatîi Boris deputat AUR DA
333. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
334. Weber Mihai deputat PSD DA
335. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
336. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 13:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro