Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final - PL-x 310/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 310/2021 pentru ratificarea Acordului, semnat la Bruxelles, la 27 ianuarie 2021 și 8 februarie 2021, între Regatul Belgiei, Republica Bulgaria, Republica Cehă, Regatul Danemarcei, Republica Federală Germania, Republica Estonia, Irlanda, Republica Elenă, Regatul Spaniei, Republica Franceză, Republica Croația, Republica Italiană, Republica Cipru, Republica Letonia, Republica Lituania, Marele Ducat al Luxemburgului, Ungaria, Republica Malta, Regatul Țărilor de Jos, Republica Austria, Republica Polonă, Republica Portugheză, România, Republica Slovenia, Republica Slovacă și Republica Finlanda de modificare a Acordului privind transferul și mutualizarea contribuțiilor la Fondul unic de rezoluție, semnat la Bruxelles la 21 mai 2014
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 96 73 52 25 17 15 2
- voturi pentru (DA):280 96 73 52 25 17 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ilie Victor USR DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - DA
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mina Marian PSD DA
156. Mircea Florin PSD DA
157. Miruță Radu-Dinel USR DA
158. Mitrea Dumitrina AUR DA
159. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
166. Munteanu Remus PSD DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nagy Szabolcs UDMR DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
194. Pop Darius AUR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Prunean Alin-Costel USR DA
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
208. Rafila Alexandru PSD DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia USR DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Nicolae AUR DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simion George-Nicolae AUR DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Vetuța PNL DA
229. Stângă George-Cătălin PNL DA
230. Stoian Maria PNL DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stoica Diana USR DA
233. Stoica Elena PSD DA
234. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șerban Gianina AUR DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănase Antonel PNL DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
253. Thellmann Christine PNL DA
254. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
255. Tobă Francisc - DA
256. Toda Daniel-Liviu USR DA
257. Todosiu Beniamin USR DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Toma Vasilică PSD DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Tuță George-Cristian PNL DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țoiu Oana-Silvia USR DA
270. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
272. Varga Glad-Aurel PNL DA
273. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
274. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
275. Volosatîi Boris AUR DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Wiener Adrian USR DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro