Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:39

Subiect vot: Vot final - PL-x 76/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 76/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.81/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2011 privind stabilirea cadrului instituțional și autorizarea Guvernului, prin Ministerul Finanțelor Publice, de a scoate la licitație certificatele de emisii de gaze cu efect de seră atribuite României la nivelul Uniunii Europene, precum și pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat privind sprijinirea întreprinderilor din sectoarele și sub-sectoarele expuse unui risc important de relocare ca urmare a transferului costului emisiilor de gaze cu efect de seră în prețul energiei electrice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:291 101 76 52 29 16 15 2
- voturi pentru (DA):291 101 76 52 29 16 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - DA
142. Lazăr Ion-Marian USR DA
143. Lazăr Teodor USR DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana USR DA
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel PNL DA
198. Polak Tudor PNL DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Darius AUR DA
201. Pop Rareș Tudor USR DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
207. Popica Eduard-Andrei PSD DA
208. Predescu Ana-Loredana PSD DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Prunean Alin-Costel USR DA
214. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
215. Rafila Alexandru PSD DA
216. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
217. Rizea Cristina Camelia USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Nicolae AUR DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
223. Salan Viorel PSD DA
224. Sandu Viorica PSD DA
225. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
226. Scripnic Lilian AUR DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion George-Nicolae AUR DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stancu Paul PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Vetuța PNL DA
236. Stângă George-Cătălin PNL DA
237. Stoian Maria PNL DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
240. Stoica Diana USR DA
241. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șandru Cosmin PNL DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șerban Gianina AUR DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
252. Șoldan Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tanasă Dan AUR DA
257. Tănase Antonel PNL DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Tătaru Nelu PNL DA
260. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
261. Terente Eugen USR DA
262. Thellmann Christine PNL DA
263. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
264. Tobă Francisc - DA
265. Toda Daniel-Liviu USR DA
266. Todosiu Beniamin USR DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Toma Vasilică PSD DA
269. Trăilă Cristina PNL DA
270. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
273. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
274. Turcan Raluca PNL DA
275. Tușa Adriana Diana PSD DA
276. Tuță George-Cristian PNL DA
277. Țachianu Marian PSD DA
278. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
279. Țoiu Oana-Silvia USR DA
280. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
281. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
282. Varga Glad-Aurel PNL DA
283. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
286. Volosatîi Boris AUR DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Wiener Adrian USR DA
289. Zakarias Zoltán UDMR DA
290. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 11:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro