Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:40

Subiect vot: Vot final - PL-x 313/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 313/2021 pentru ratificarea Acordului privind încetarea tratatelor bilaterale de investiții dintre statele membre ale Uniunii Europene, semnat la Bruxelles, la 5 mai 2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:295 102 78 53 28 17 15 2
- voturi pentru (DA):295 102 78 53 28 17 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gliga Dumitrița PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Hărătău Elena PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Horga Maria-Gabriela PNL DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul USR DA
131. Ilie Victor USR DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Olar Corneliu PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Özmen Oana-Marciana USR DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Panait Radu USR DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Plăiașu Gabriel PNL DA
201. Polak Tudor PNL DA
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
203. Pop Darius AUR DA
204. Pop Rareș Tudor USR DA
205. Popa Radu Mihai PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PSD DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
210. Popica Eduard-Andrei PSD DA
211. Predescu Ana-Loredana PSD DA
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Presură Alexandra PSD DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina USR DA
216. Prunean Alin-Costel USR DA
217. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
218. Rafila Alexandru PSD DA
219. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
220. Rizea Cristina Camelia USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Nicolae AUR DA
224. Rujan Dumitru PNL DA
225. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
226. Salan Viorel PSD DA
227. Sandu Viorica PSD DA
228. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
229. Scripnic Lilian AUR DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion George-Nicolae AUR DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stancu Paul PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Vetuța PNL DA
239. Stângă George-Cătălin PNL DA
240. Stoian Maria PNL DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
243. Stoica Diana USR DA
244. Stoica Elena PSD DA
245. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șandru Cosmin PNL DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șerban Gianina AUR DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șișcu George PNL DA
255. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
256. Șoldan Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tanasă Dan AUR DA
261. Tănase Antonel PNL DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Tătaru Nelu PNL DA
264. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
265. Terente Eugen USR DA
266. Thellmann Christine PNL DA
267. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
268. Tobă Francisc - DA
269. Toda Daniel-Liviu USR DA
270. Todosiu Beniamin USR DA
271. Toma Ilie PSD DA
272. Toma Vasilică PSD DA
273. Trăilă Cristina PNL DA
274. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
277. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Tușa Adriana Diana PSD DA
280. Tuță George-Cristian PNL DA
281. Țachianu Marian PSD DA
282. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
283. Țoiu Oana-Silvia USR DA
284. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
285. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
286. Varga Glad-Aurel PNL DA
287. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
290. Volosatîi Boris AUR DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Wiener Adrian USR DA
293. Zakarias Zoltán UDMR DA
294. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 21:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro