Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:42

Subiect vot: Vot final - PL-x 181/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 181/2021 Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.45/2009 privind organizarea și funcționarea Academiei de Științe Agricole și Silvice „Gheorghe Ionescu-Șișești“ și a sistemului de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii și industriei alimentare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:296 102 78 52 29 17 16 2
- voturi pentru (DA):294 101 78 51 29 17 16 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel PNL DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - DA
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Mircea Florin PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR DA
166. Mitrea Dumitrina AUR DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Olar Corneliu PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Özmen Oana-Marciana USR DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Panait Radu USR DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Plăiașu Gabriel PNL DA
201. Polak Tudor PNL DA
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
203. Pop Darius AUR DA
204. Pop Rareș Tudor USR DA
205. Popa Radu Mihai PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PSD DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
210. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
211. Popica Eduard-Andrei PSD DA
212. Predescu Ana-Loredana PSD NU
213. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
214. Presură Alexandra PSD DA
215. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
216. Prună Cristina-Mădălina USR DA
217. Prunean Alin-Costel USR DA
218. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
219. Rafila Alexandru PSD DA
220. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
221. Rizea Cristina Camelia USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Rujan Dumitru PNL DA
226. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
227. Salan Viorel PSD DA
228. Sandu Viorica PSD DA
229. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
230. Scripnic Lilian AUR DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion George-Nicolae AUR DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Paul PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Vetuța PNL DA
240. Stângă George-Cătălin PNL DA
241. Stoian Maria PNL DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șerban Gianina AUR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
257. Șoldan Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tanasă Dan AUR DA
262. Tănase Antonel PNL DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Tătaru Nelu PNL DA
265. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
266. Terente Eugen USR DA
267. Thellmann Christine PNL DA
268. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
269. Tobă Francisc - DA
270. Toda Daniel-Liviu USR DA
271. Todosiu Beniamin USR DA
272. Toma Ilie PSD DA
273. Toma Vasilică PSD DA
274. Trăilă Cristina PNL DA
275. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PSD DA
281. Tuță George-Cristian PNL DA
282. Țachianu Marian PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
291. Volosatîi Boris AUR DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Wiener Adrian USR DA
294. Zakarias Zoltán UDMR DA
295. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 6:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro