Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:46

Subiect vot: Vot final - PL-x 369/2020 - Vot final respingere
Respingere PL 369/2020 pentru modificarea Legii camerelor de comerț din România nr.335/2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:294 100 78 53 29 17 15 2
- voturi pentru (DA):293 99 78 53 29 17 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel PNL DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - DA
142. Lazăr Ion-Marian USR DA
143. Lazăr Teodor USR DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei USR DA
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD Abținere
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Mitrea Dumitrina AUR DA
166. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR DA
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Olar Corneliu PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana USR DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Panait Radu USR DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Plăiașu Gabriel PNL DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
202. Pop Darius AUR DA
203. Pop Rareș Tudor USR DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PSD DA
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei PSD DA
209. Predescu Ana-Loredana PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Prunean Alin-Costel USR DA
215. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
216. Rafila Alexandru PSD DA
217. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Nicolae AUR DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
225. Salan Viorel PSD DA
226. Sandu Viorica PSD DA
227. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
228. Scripnic Lilian AUR DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion George-Nicolae AUR DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stancu Paul PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Vetuța PNL DA
238. Stângă George-Cătălin PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR DA
243. Stoica Elena PSD DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șandru Cosmin PNL DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
255. Șoldan Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
264. Terente Eugen USR DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
267. Tobă Francisc - DA
268. Toda Daniel-Liviu USR DA
269. Todosiu Beniamin USR DA
270. Toma Ilie PSD DA
271. Toma Vasilică PSD DA
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
276. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PSD DA
279. Tuță George-Cristian PNL DA
280. Țachianu Marian PSD DA
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
282. Țoiu Oana-Silvia USR DA
283. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
285. Varga Glad-Aurel PNL DA
286. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
287. Vexler Silviu Minoritati DA
288. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
289. Volosatîi Boris AUR DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Wiener Adrian USR DA
292. Zakarias Zoltán UDMR DA
293. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 11:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro