Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:47

Subiect vot: Vot final - PL-x 197/2020 - Vot final respingere
Respingere PL 197/2020 pentru instituirea "Anului Promovării Lecturii" în România – 2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 100 80 50 29 16 16 2
- voturi pentru (DA):187 1 78 50 29 16 13 -
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - -
- abțineri:104 97 2 - - - 3 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD Abținere
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
39. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL Abținere
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD Abținere
63. Coarnă Dumitru PSD Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
68. Cristian Brian USR DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD Abținere
94. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
95. Floroiu Ionel PSD Abținere
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
102. Georgescu Nicolae PSD Abținere
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gliga Dumitrița PSD Abținere
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
111. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Halici Nicușor PSD Abținere
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
123. Huțu Alexandra PSD Abținere
124. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
129. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - Abținere
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
147. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
148. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
152. Manta Claudiu PSD Abținere
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD Abținere
162. Mircea Florin PSD Abținere
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD Abținere
174. Murariu Oana USR DA
175. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
180. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
181. Neagu Denisa-Elena USR DA
182. Neață Eugen PSD Abținere
183. Nechita Aurel PSD Abținere
184. Niță Nicu PSD Abținere
185. Olar Corneliu PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD Abținere
188. Özmen Oana-Marciana USR DA
189. Paladi George-Adrian PSD Abținere
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Panait Radu USR DA
192. Paraschiv Rodica PSD Abținere
193. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
194. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
197. Piper-Savu Florin PSD Abținere
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Plăiașu Gabriel PNL DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
202. Pop Darius AUR DA
203. Pop Rareș Tudor USR DA
204. Popa Radu Mihai PSD Abținere
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
206. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
210. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
211. Predescu Ana-Loredana PSD NU
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Presură Alexandra PSD Abținere
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina USR DA
216. Prunean Alin-Costel USR DA
217. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
218. Rafila Alexandru PSD Abținere
219. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
220. Rizea Cristina Camelia USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Nicolae AUR DA
224. Roșca Mircea PNL DA
225. Rujan Dumitru PNL DA
226. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
227. Salan Viorel PSD Abținere
228. Sandu Viorica PSD Abținere
229. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
230. Scripnic Lilian AUR DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion George-Nicolae AUR DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
235. Solomon Adrian PSD Abținere
236. Stancu Paul PSD Abținere
237. Stănescu Vetuța PNL DA
238. Stângă George-Cătălin PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR DA
243. Stoica Elena PSD DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șandru Cosmin PNL DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD Abținere
253. Șișcu George PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
255. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
264. Terente Eugen USR DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
267. Tobă Francisc - Abținere
268. Toda Daniel-Liviu USR DA
269. Toma Ilie PSD Abținere
270. Toma Vasilică PSD Abținere
271. Trăilă Cristina PNL DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
273. Tudorache Daniel PSD NU
274. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
278. Tuță George-Cristian PNL DA
279. Țachianu Marian PSD Abținere
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
281. Țoiu Oana-Silvia USR DA
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
284. Varga Glad-Aurel PNL DA
285. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
286. Vexler Silviu Minoritati Abținere
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
288. Volosatîi Boris AUR DA
289. Weber Mihai PSD Abținere
290. Wiener Adrian USR DA
291. Zakarias Zoltán UDMR DA
292. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 11:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro