Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:49

Subiect vot: Vot final - PL-x 288/2020/2021 - Vot final respingere
Respingere PL 288/2020 privind instituirea unui ajutor de stat pentru acordarea de despăgubiri producătorilor agricoli afectați de fenomene meteorologice nefavorabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 101 76 52 29 17 16 2
- voturi pentru (DA):188 - 76 52 29 17 14 -
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - -
- abțineri:103 99 - - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
30. Bejinariu Eugen PSD Abținere
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD Abținere
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
41. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD Abținere
65. Coarnă Dumitru PSD Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
69. Cristian Brian USR DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD Abținere
94. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
95. Floroiu Ionel PSD Abținere
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
102. Georgescu Nicolae PSD Abținere
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gliga Dumitrița PSD Abținere
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
111. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Michael PNL DA
115. Halici Nicușor PSD Abținere
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
121. Huțu Alexandra PSD Abținere
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
128. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
129. Ionescu George PNL DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Attila UDMR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - Abținere
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
146. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
151. Manta Claudiu PSD Abținere
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD Abținere
161. Mircea Florin PSD Abținere
162. Miruță Radu-Dinel USR DA
163. Mitrea Dumitrina AUR DA
164. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR DA
169. Morar Olivia-Diana PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
171. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
172. Munteanu Remus PSD Abținere
173. Murariu Oana USR DA
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
180. Neagu Denisa-Elena USR DA
181. Neață Eugen PSD Abținere
182. Nechita Aurel PSD Abținere
183. Niță Nicu PSD Abținere
184. Olar Corneliu PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD Abținere
187. Özmen Oana-Marciana USR DA
188. Paladi George-Adrian PSD Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Panait Radu USR DA
191. Paraschiv Rodica PSD Abținere
192. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
193. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
196. Piper-Savu Florin PSD Abținere
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel PNL DA
199. Polak Tudor PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
201. Pop Darius AUR DA
202. Pop Rareș Tudor USR DA
203. Popa Radu Mihai PSD Abținere
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
205. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
208. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
209. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
210. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Presură Alexandra PSD Abținere
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Prunean Alin-Costel USR DA
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
217. Rafila Alexandru PSD Abținere
218. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
219. Rizea Cristina Camelia USR DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Nicolae AUR DA
223. Roșca Mircea PNL DA
224. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
225. Salan Viorel PSD Abținere
226. Sandu Viorica PSD Abținere
227. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
228. Scripnic Lilian AUR DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion George-Nicolae AUR DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
234. Solomon Adrian PSD Abținere
235. Stancu Paul PSD Abținere
236. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
237. Stănescu Vetuța PNL DA
238. Stângă George-Cătălin PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR DA
243. Stoica Elena PSD Abținere
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șandru Cosmin PNL DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD Abținere
253. Șișcu George PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
255. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Tanasă Dan AUR DA
259. Tănase Antonel PNL DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
261. Tătaru Nelu PNL DA
262. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
263. Terente Eugen USR DA
264. Thellmann Christine PNL DA
265. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
266. Tobă Francisc - Abținere
267. Toda Daniel-Liviu USR DA
268. Todosiu Beniamin USR DA
269. Toma Ilie PSD Abținere
270. Toma Vasilică PSD Abținere
271. Trăilă Cristina PNL DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
273. Tudorache Daniel PSD NU
274. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
278. Tuță George-Cristian PNL DA
279. Țachianu Marian PSD Abținere
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
281. Țoiu Oana-Silvia USR DA
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
284. Varga Glad-Aurel PNL DA
285. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
288. Volosatîi Boris AUR DA
289. Weber Mihai PSD Abținere
290. Wiener Adrian USR DA
291. Zakarias Zoltán UDMR DA
292. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 16:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro