Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:03

Subiect vot: Vot final - Pl-x 229/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 229/2021 Lege pentru completarea alineatului (2) al articolului 94 din Legea nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:287 96 77 52 29 17 14 2
- voturi pentru (DA):287 96 77 52 29 17 14 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gliga Dumitrița PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - DA
142. Lazăr Ion-Marian USR DA
143. Lazăr Teodor USR DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Nacov Gheorghe Minoritati DA
175. Nagy Szabolcs UDMR DA
176. Nagy Vasile AUR DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena USR DA
181. Neață Eugen PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Olar Corneliu PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana USR DA
188. Paladi George-Adrian PSD DA
189. Panait Radu USR DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel PNL DA
198. Polak Tudor PNL DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Popica Eduard-Andrei PSD DA
207. Predescu Ana-Loredana PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Prunean Alin-Costel USR DA
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
214. Rafila Alexandru PSD DA
215. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
216. Rizea Cristina Camelia USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Nicolae AUR DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rujan Dumitru PNL DA
222. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
223. Salan Viorel PSD DA
224. Sandu Viorica PSD DA
225. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
226. Scripnic Lilian AUR DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion George-Nicolae AUR DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stângă George-Cătălin PNL DA
236. Stoian Maria PNL DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
239. Stoica Diana USR DA
240. Stoica Elena PSD DA
241. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șandru Cosmin PNL DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șerban Gianina AUR DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
252. Șoldan Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Tanasă Dan AUR DA
256. Tănase Antonel PNL DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Tătaru Nelu PNL DA
259. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
260. Terente Eugen USR DA
261. Thellmann Christine PNL DA
262. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
263. Tobă Francisc - DA
264. Toda Daniel-Liviu USR DA
265. Todosiu Beniamin USR DA
266. Toma Ilie PSD DA
267. Toma Vasilică PSD DA
268. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Tuță George-Cristian PNL DA
274. Țachianu Marian PSD DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
276. Țoiu Oana-Silvia USR DA
277. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Varga Glad-Aurel PNL DA
280. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Volosatîi Boris AUR DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Wiener Adrian USR DA
285. Zakarias Zoltán UDMR DA
286. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 10:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro