Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:08

Subiect vot: Vot final - Pl-x 228/2018/3.09.2018 - Vot final respingere
Respingere PL 228/2018 Lege pentru modificarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:295 98 80 53 29 18 15 2
- voturi pentru (DA):295 98 80 53 29 18 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Attila UDMR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
183. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
184. Neagu Denisa-Elena USR DA
185. Neață Eugen PSD DA
186. Nechita Aurel PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Olar Corneliu PNL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rafila Alexandru PSD DA
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
229. Salan Viorel PSD DA
230. Sandu Viorica PSD DA
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Scripnic Lilian AUR DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion George-Nicolae AUR DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stancu Paul PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
246. Stoica Diana USR DA
247. Stoica Elena PSD DA
248. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șerban Gianina AUR DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
258. Șoldan Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Tanasă Dan AUR DA
262. Tănase Antonel PNL DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Tătaru Nelu PNL DA
265. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
266. Terente Eugen USR DA
267. Thellmann Christine PNL DA
268. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
269. Tobă Francisc - DA
270. Toda Daniel-Liviu USR DA
271. Todosiu Beniamin USR DA
272. Toma Ilie PSD DA
273. Toma Vasilică PSD DA
274. Trăilă Cristina PNL DA
275. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PSD DA
281. Tuță George-Cristian PNL DA
282. Țachianu Marian PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
290. Volosatîi Boris AUR DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Wiener Adrian USR DA
293. Zakarias Zoltán UDMR DA
294. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 3:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro