Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:11

Subiect vot: Vot final - PL-x 527/2019/2021 - Vot final respingere
Respingere PL 527/2019 privind trecerea unor bunuri imobile din domeniul public al statului și din administrarea Administrației Naționale "Apele Române" - Administrația Bazinală de Apă Dobrogea-Litoral în domeniul public al comunelor Ceatalchioi și Crișan, județul Tulcea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:297 101 78 53 29 18 16 2
- voturi pentru (DA):195 4 78 53 28 18 14 -
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - -
- abțineri:98 94 - - - - 2 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD Abținere
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
41. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD Abținere
64. Coarnă Dumitru PSD Abținere
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD Abținere
97. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
98. Floroiu Ionel PSD Abținere
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gliga Dumitrița PSD Abținere
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
114. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD Abținere
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Hărătău Elena PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
125. Huțu Alexandra PSD Abținere
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
132. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - Abținere
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
151. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
156. Mang Ioan PSD Abținere
157. Manta Claudiu PSD Abținere
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD Abținere
167. Mircea Florin PSD Abținere
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
178. Munteanu Remus PSD Abținere
179. Murariu Oana USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD Abținere
188. Nechita Aurel PSD Abținere
189. Niță Nicu PSD Abținere
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD Abținere
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD Abținere
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD Abținere
199. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
200. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
203. Piper-Savu Florin PSD Abținere
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Polak Tudor PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
207. Pop Darius AUR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
210. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
211. Popescu Pavel PNL DA
212. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
213. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
214. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
215. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Presură Alexandra PSD Abținere
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR DA
220. Prunean Alin-Costel USR DA
221. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
222. Rafila Alexandru PSD Abținere
223. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
224. Rizea Cristina Camelia USR DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Nicolae AUR DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rujan Dumitru PNL DA
230. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
231. Salan Viorel PSD Abținere
232. Sandu Viorica PSD Abținere
233. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
234. Scripnic Lilian AUR DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion George-Nicolae AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
240. Solomon Adrian PSD Abținere
241. Stancu Paul PSD Abținere
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Vetuța PNL DA
244. Stângă George-Cătălin PNL DA
245. Stoian Maria PNL DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șandru Cosmin PNL DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
256. Șerban Gianina AUR DA
257. Șimon Gheorghe PSD Abținere
258. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
259. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șovăială Constantin PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
267. Terente Eugen USR DA
268. Thellmann Christine PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
270. Tobă Francisc - Abținere
271. Toda Daniel-Liviu USR DA
272. Todosiu Beniamin USR DA
273. Toma Ilie PSD Abținere
274. Toma Vasilică PSD Abținere
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
277. Tudorache Daniel PSD Abținere
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
282. Tuță George-Cristian PNL DA
283. Țachianu Marian PSD Abținere
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
285. Țoiu Oana-Silvia USR DA
286. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
287. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
288. Varga Glad-Aurel PNL DA
289. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
290. Vexler Silviu Minoritati DA
291. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
292. Volosatîi Boris AUR DA
293. Weber Mihai PSD Abținere
294. Wiener Adrian USR DA
295. Zakarias Zoltán UDMR DA
296. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 2:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro