Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:14

Subiect vot: Vot final - PL-x 56/2018 - Vot final respingere
Respingere PL 56/2018 pentru abrogarea art.29 1 din Legea îmbunătățirilor funciare nr.138/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 101 76 52 29 18 15 2
- voturi pentru (DA):292 100 76 52 29 18 15 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD NU
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul USR DA
128. Ilie Victor USR DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Attila UDMR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Mircea Florin PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR DA
166. Mitrea Dumitrina AUR DA
167. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Olar Corneliu PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana USR DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Panait Radu USR DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
197. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Piper-Savu Florin PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
201. Plăiașu Gabriel PNL DA
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
204. Pop Darius AUR DA
205. Pop Rareș Tudor USR DA
206. Popa Alexandru PNL DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rafila Alexandru PSD DA
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
228. Salan Viorel PSD DA
229. Sandu Viorica PSD DA
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stancu Paul PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
245. Stoica Diana USR DA
246. Stoica Elena PSD DA
247. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șerban Gianina AUR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
257. Șoldan Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Tanasă Dan AUR DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
264. Terente Eugen USR DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
267. Tobă Francisc - DA
268. Toda Daniel-Liviu USR DA
269. Todosiu Beniamin USR DA
270. Toma Ilie PSD DA
271. Toma Vasilică PSD DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD DA
278. Tuță George-Cristian PNL DA
279. Țachianu Marian PSD DA
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
281. Țoiu Oana-Silvia USR DA
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
284. Varga Glad-Aurel PNL DA
285. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
288. Volosatîi Boris AUR DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Wiener Adrian USR DA
291. Zakarias Zoltán UDMR DA
292. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 13:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro