Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:18

Subiect vot: Vot final - PL-x 391/2014 - Vot final respingere
Respingere PL 391/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru completarea Legii nr.187/2012 pentru punerea în aplicare a Legii nr.286/2009 privind Codul penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:297 101 81 52 29 17 15 2
- voturi pentru (DA):296 101 80 52 29 17 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Giurgiu Adrian USR DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul USR DA
131. Ilie Victor USR DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
138. Kelemen Attila UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
142. Könczei Csaba UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lasca Mihai Ioan - DA
146. Lazăr Ion-Marian USR DA
147. Lazăr Teodor USR DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
152. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
153. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
154. Macovei Silviu Nicu PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
157. Mang Ioan PSD DA
158. Manta Claudiu PSD DA
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărculescu Dumitru PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Mircea Florin PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR DA
179. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Niță Nicu PSD DA
189. Olar Corneliu PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Panait Radu USR DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Pavelescu Nicolae PSD DA
199. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
200. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
201. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
202. Piper-Savu Florin PSD DA
203. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
204. Plăiașu Gabriel PNL DA
205. Polak Tudor PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
207. Pop Darius AUR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Alexandru PNL DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PSD DA
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
215. Popica Eduard-Andrei PSD DA
216. Predescu Ana-Loredana PSD DA
217. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
218. Presură Alexandra PSD DA
219. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
220. Prună Cristina-Mădălina USR DA
221. Prunean Alin-Costel USR DA
222. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
223. Rafila Alexandru PSD DA
224. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia USR DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
227. Roman Florin-Claudiu PNL DA
228. Roman Nicolae AUR DA
229. Rujan Dumitru PNL DA
230. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
231. Salan Viorel PSD DA
232. Sandu Viorica PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
234. Scripnic Lilian AUR DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion George-Nicolae AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stancu Paul PSD DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Vetuța PNL DA
244. Stângă George-Cătălin PNL DA
245. Stoian Maria PNL DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Șandru Cosmin PNL DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șerban Gianina AUR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șișcu George PNL DA
258. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
259. Șoldan Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șovăială Constantin PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
267. Terente Eugen USR DA
268. Thellmann Christine PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
270. Tobă Francisc - DA
271. Toda Daniel-Liviu USR DA
272. Todosiu Beniamin USR DA
273. Toma Ilie PSD DA
274. Toma Vasilică PSD DA
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PSD DA
282. Tuță George-Cristian PNL DA
283. Țachianu Marian PSD DA
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
285. Țoiu Oana-Silvia USR DA
286. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
287. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
288. Varga Glad-Aurel PNL DA
289. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
290. Vexler Silviu Minoritati DA
291. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
292. Volosatîi Boris AUR DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Wiener Adrian USR DA
295. Zakarias Zoltán UDMR DA
296. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 3:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro