Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:19

Subiect vot: Vot final - Pl-x 387/2015 - Vot final respingere
Respingere PL 387/2015 privind completarea Art.3 din Legea partidelor politice nr.14/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 101 76 52 29 18 15 2
- voturi pentru (DA):291 101 74 52 29 18 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL Abținere
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Olar Corneliu PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Alexandru PNL DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PSD DA
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
213. Popica Eduard-Andrei PSD DA
214. Predescu Ana-Loredana PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD DA
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD DA
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
228. Salan Viorel PSD DA
229. Sandu Viorica PSD DA
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Simion George-Nicolae AUR DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Paul PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Vetuța PNL DA
240. Stângă George-Cătălin PNL DA
241. Stoian Maria PNL DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
255. Șoldan Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Tanasă Dan AUR DA
259. Tănase Antonel PNL DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Tătaru Nelu PNL DA
262. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
263. Terente Eugen USR DA
264. Thellmann Christine PNL DA
265. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
266. Tobă Francisc - DA
267. Toda Daniel-Liviu USR DA
268. Todosiu Beniamin USR DA
269. Toma Ilie PSD DA
270. Toma Vasilică PSD DA
271. Trăilă Cristina PNL DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD DA
278. Tuță George-Cristian PNL DA
279. Țachianu Marian PSD DA
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
281. Țoiu Oana-Silvia USR DA
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
284. Varga Glad-Aurel PNL DA
285. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
288. Volosatîi Boris AUR DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Wiener Adrian USR DA
291. Zakarias Zoltán UDMR DA
292. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 1:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro