Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.10.2021 > 17:12 Versiunea pentru printare
Luni, 18 octombrie 2021, ora 17:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 76/2021 privind vacantarea funcției de președinte al Camerei Deputaților și membru al Biroului permanent al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 99 72 55 27 14 13 3
- voturi pentru (DA):256 99 72 55 1 14 12 3
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 26 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR NU
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR NU
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR NU
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Anamaria - DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR NU
165. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
171. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
172. Munteanu Remus PSD DA
173. Murariu Oana USR DA
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena USR DA
181. Neață Eugen PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Olar Corneliu PNL DA
185. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana USR DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel PNL DA
198. Polak Tudor PNL DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Alexandru PNL DA
202. Popa Radu Mihai PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Popica Eduard-Andrei PSD DA
207. Predescu Ana-Loredana PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Prunean Alin-Costel USR DA
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
214. Rafila Alexandru PSD DA
215. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
216. Rizea Cristina Camelia USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Nicolae AUR NU
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rujan Dumitru PNL DA
222. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
223. Salan Viorel PSD DA
224. Sandu Viorica PSD DA
225. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
226. Scripnic Lilian AUR NU
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simion George-Nicolae AUR NU
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
237. Stoica Diana USR DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șandru Cosmin PNL DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șerban Gianina AUR NU
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șișcu George PNL DA
247. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
248. Șoldan Gheorghe PSD DA
249. Tanasă Dan AUR NU
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR DA
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu USR DA
259. Todosiu Beniamin USR DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Tuță George-Cristian PNL DA
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia USR DA
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Volosatîi Boris AUR NU
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Wiener Adrian USR DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 21:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro