Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.05.2007 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 22 mai 2007, ora 13:32

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 195/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.136/2006 pentru completarea Legii nr.263/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.209/2005 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul proprietății
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 59 36 21 29 16 6 10 13
- voturi pentru (DA):186 55 36 21 29 16 6 10 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 3 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD -
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PC DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Dan Iosif PSD Abținere
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Dumitru PRM DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Zamfir - DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD Abținere
54. Dumitru Ion PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Fenechiu Relu PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Găleteanu Monalisa PSD DA
65. Georgescu Filip PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Gheorghe Valeriu PNL DA
68. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PSD DA
82. Iriza Marius PRM DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
85. Kovacs Attila UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lambrino Radu PD-L DA
88. Liga Dănuț PD-L DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Luchian Ion PNL DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Magheru Paul PRM DA
93. Manta Pantelimon - DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
112. Mînzînă Ion PRM DA
113. Mocanu Alexandru PD-L DA
114. Mocanu Vasile PSD DA
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu - DA
120. Movilă Petru PD-L DA
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nițulescu Teodor PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olarean Aurel PD-L DA
129. Olteanu Bogdan PNL DA
130. Ovidenie Costel - DA
131. Pavelescu Aurelian - DA
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Daniela PC DA
134. Popa Nicolae - DA
135. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
136. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
137. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
138. Pușcaș Vasile PSD Abținere
139. Pușcă Mircea Valer PNL DA
140. Radan Mihai Minoritati DA
141. Rădulescu Cristian PD-L DA
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rus Ioan Aurel PRM DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Rușanu Dan Radu PNL DA
147. Sasu Ion PSD DA
148. Săniuță Marian-Florian PSD DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Sârbu Marian PSD DA
152. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD DA
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stan Ion PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stoica Ion - DA
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Toró Tiberiu UDMR DA
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș - DA
181. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
182. Ursărescu Dorinel PNL DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
185. Văsioiu Horia PD-L DA
186. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
187. Voinea Florea PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail - DA
189. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
190. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 22:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro