Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 21:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 21:49

Subiect vot: Anexa 3/25 - amendament respins 53
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:279 70 48 40 17 6 12 8 31 17 19 4 7
- voturi pentru (DA):72 2 - 40 1 1 1 6 1 1 19 - -
- voturi împotrivă (NU):186 68 47 - - 5 11 1 30 16 - 1 7
- abțineri:21 - 1 - 16 - - 1 - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL NU
3. Aelenei Dănuț deputat AUR Abținere
4. Aelenei Evdochia senator AUR NU
5. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL NU
9. Amet Varol deputat Minoritati NU
10. Anastase Roberta Alma senator PNL NU
11. Andronache Gabriel deputat PNL NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL NU
13. Antal István-Loránt senator UDMR NU
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL NU
17. Axinia Adrian-George deputat AUR Abținere
18. Azamfirei Leonard senator PSD NU
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
22. Balan Ioan deputat PNL NU
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL NU
24. Banias Mircea Marius deputat PNL NU
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL NU
27. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
28. Barna Ilie Dan deputat USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL NU
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
34. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
35. Bica Dănuț senator PNL NU
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL NU
37. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
39. Boancă Rodica senator AUR Abținere
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
41. Bodea Marius senator USR DA
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
44. Bordei Cristian senator USR DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL NU
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL NU
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
51. Buican Cristian deputat PNL NU
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
53. Burciu Cristina deputat PNL NU
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
56. Calotă Florică Ică deputat PNL NU
57. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL NU
59. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR Abținere
60. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
61. Cernic Sebastian senator USR DA
62. Chelaru Mircia deputat AUR Abținere
63. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
64. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
67. Ciofu Cătălina deputat PNL NU
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
69. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
70. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
71. Ciubuc Ciprian deputat AUR Abținere
72. Cîtea Vasile deputat PSD NU
73. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
74. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR Abținere
75. Constantin Daniel deputat PNL NU
76. Cozma Adrian-Felician deputat PNL NU
77. Cristian Brian deputat USR DA
78. Crușoveanu Marian deputat PNL NU
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD NU
81. Cupșa Ioan deputat PNL NU
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
83. Dămureanu Ringo deputat AUR Abținere
84. Dăneasă Mircea senator AUR Abținere
85. Dehelean Silviu deputat USR DA
86. Deneș Ioan senator PSD NU
87. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
88. Dogariu Eugen senator PSD NU
89. Dragu Anca Dana senator USR DA
90. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
91. Drulă Cătălin deputat USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
94. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
95. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
96. Enachi Raisa deputat AUR Abținere
97. Fădor Angelica deputat PNL NU
98. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL NU
99. Fechet Mircea deputat PNL NU
100. Fejér László-Ődőn senator UDMR NU
101. Feodorov Lucian deputat AUR Abținere
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati NU
103. Firea Gabriela senator PSD NU
104. Firu Stela senator PNL NU
105. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
106. Flucuș Dumitru deputat PNL NU
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR Abținere
108. Furtună Mirela deputat PSD NU
109. Gál Károly deputat UDMR NU
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
111. Genoiu Mihail senator PSD NU
112. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
113. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati NU
116. Ghica Cristian senator USR DA
117. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
118. Giugea Nicolae deputat - DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
120. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
121. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
122. Guran Virgil senator PNL NU
123. Halici Nicușor deputat PSD NU
124. Hatos Adrian senator PNL NU
125. Hărătău Elena deputat PNL NU
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
127. Horga Maria-Gabriela deputat PNL NU
128. Humelnicu Marius senator PSD NU
129. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
130. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
131. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
132. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
134. Ivan Dan senator USR DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
137. Könczei Csaba deputat UDMR NU
138. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR NU
139. László Attila senator UDMR NU
140. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
141. Lazăr Teodor deputat USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
143. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
144. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
145. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati NU
147. Mang Ioan deputat PSD NU
148. Manta Claudiu deputat PSD NU
149. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL NU
150. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD NU
151. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
152. Mărculescu Dumitru deputat PNL NU
153. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
154. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati NU
155. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
156. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
158. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
159. Mircea Florin deputat PSD NU
160. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
161. Mirea Siminica senator PSD NU
162. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
164. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
165. Moisin Radu-Marin deputat PNL NU
166. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
167. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR Abținere
169. Munteanu Remus deputat PSD NU
170. Murariu Oana deputat USR DA
171. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL NU
172. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
173. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
174. Mutu Gabriel senator PSD NU
175. Nagy Szabolcs deputat UDMR NU
176. Nassar Rodica deputat PSD NU
177. Năcuță Sorin deputat PNL NU
178. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
179. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
180. Neagu Nicolae senator PNL NU
181. Neață Eugen deputat PSD NU
182. Nechita Aurel deputat PSD NU
183. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
184. Niță Nicu deputat PSD NU
185. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR NU
186. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
187. Oprinoiu Aurel senator USR DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
189. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
190. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
191. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
193. Panait Radu deputat USR DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
195. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
196. Pălărie Ștefan senator USR DA
197. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR Abținere
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
199. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
200. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
201. Plăiașu Gabriel deputat - NU
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
203. Pop Darius deputat AUR Abținere
204. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
205. Popa Maricel senator PSD NU
206. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
207. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
208. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
209. Potecă Vasilica senator PNL NU
210. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
211. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
212. Presură Alexandra deputat PSD NU
213. Prioteasa Ion senator PSD NU
214. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
215. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
216. Pufu Vlad-Mircea senator PNL NU
217. Puiu Ovidiu senator PSD NU
218. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD NU
219. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
220. Răducanu Sebastian senator PSD NU
221. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
222. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
223. Roman Nicolae deputat AUR Abținere
224. Roșca Mircea deputat PNL NU
225. Rotaru Ion senator PSD NU
226. Rujan Dumitru deputat PNL NU
227. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
228. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
229. Salan Viorel deputat PSD NU
230. Sandu Viorica deputat PSD NU
231. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
232. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
233. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
234. Seres Dénes deputat UDMR NU
235. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
236. Simion George-Nicolae deputat AUR Abținere
237. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
238. Stancu Ionel deputat Minoritati NU
239. Stănescu Paul senator PSD NU
240. Stănescu Vetuța deputat PNL NU
241. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
242. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
243. Stroe Felix senator PSD NU
244. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
245. Șandru Cosmin deputat PNL NU
246. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
247. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
248. Tănase Antonel deputat - DA
249. Tătaru Nelu deputat PNL NU
250. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
251. Terente Eugen deputat USR DA
252. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
253. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
254. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
255. Todosiu Beniamin deputat USR DA
256. Toma Ilie deputat PSD NU
257. Toma Vasilică deputat PSD NU
258. Trăilă Cristina deputat PNL NU
259. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
260. Trufin Lucian senator PSD NU
261. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
262. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
263. Turos Lóránd senator UDMR NU
264. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
265. Tuță George-Cristian deputat PNL NU
266. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
267. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL NU
270. Vexler Silviu deputat Minoritati NU
271. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
272. Vicol Costel senator USR DA
273. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
274. Vlașin Sorin senator PSD NU
275. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
276. Weber Mihai deputat PSD NU
277. Zakarias Zoltán deputat UDMR NU
278. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
279. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 20 mai 2022, 12:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro