Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 21:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 21:53

Subiect vot: Anexa 3/25 - amendament respins 47
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:283 75 47 43 11 7 14 9 31 16 19 4 7
- voturi pentru (DA):69 1 - 43 - - - 5 - - 19 1 -
- voturi împotrivă (NU):197 74 47 - - 7 13 2 31 16 - - 7
- abțineri:17 - - - 11 - 1 2 - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL NU
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Aelenei Dănuț deputat AUR Abținere
5. Aelenei Evdochia senator AUR Abținere
6. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL NU
10. Amet Varol deputat Minoritati NU
11. Anastase Roberta Alma senator PNL NU
12. Andronache Gabriel deputat PNL NU
13. Antal István-Loránt senator UDMR NU
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL NU
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL NU
22. Banias Mircea Marius deputat PNL NU
23. Barbu Costel deputat PNL NU
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - NU
26. Barna Ilie Dan deputat USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL NU
28. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
29. Băltărețu Viorel deputat USR DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
31. Bende Sándor deputat UDMR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
33. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
34. Bica Dănuț senator PNL NU
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL NU
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL NU
37. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
42. Bordei Cristian senator USR DA
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL NU
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
45. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL NU
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
48. Buican Cristian deputat PNL NU
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
50. Burciu Cristina deputat PNL NU
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
53. Calotă Florică Ică deputat PNL NU
54. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
55. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR Abținere
56. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
57. Cernic Sebastian senator USR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
62. Ciofu Cătălina deputat PNL NU
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
64. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
65. Ciubuc Ciprian deputat AUR Abținere
66. Cîtea Vasile deputat PSD NU
67. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR Abținere
69. Constantin Daniel deputat PNL NU
70. Costea Adrian senator AUR DA
71. Crețu Gabriela senator PSD NU
72. Cristian Brian deputat USR DA
73. Cristina Ioan senator PNL NU
74. Crușoveanu Marian deputat PNL NU
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
76. Csoma Botond deputat UDMR NU
77. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD NU
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
79. Dăneasă Mircea senator AUR Abținere
80. Dehelean Silviu deputat USR DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
83. Dogariu Eugen senator PSD NU
84. Dragu Anca Dana senator USR DA
85. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
89. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
90. Enachi Raisa deputat AUR Abținere
91. Fădor Angelica deputat PNL NU
92. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL NU
93. Fechet Mircea deputat PNL NU
94. Fejér László-Ődőn senator UDMR NU
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati NU
96. Firea Gabriela senator PSD NU
97. Firu Stela senator PNL NU
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
99. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR Abținere
100. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
101. Furtună Mirela deputat PSD NU
102. Gál Károly deputat UDMR NU
103. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
104. Georgescu Laura senator PSD NU
105. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
106. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
107. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati NU
109. Ghica Cristian senator USR DA
110. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
111. Giugea Nicolae deputat - DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
113. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
114. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
115. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
117. Guran Virgil senator PNL NU
118. Halici Nicușor deputat PSD NU
119. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
120. Havârneanu Filip deputat USR DA
121. Hărătău Elena deputat PNL NU
122. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
123. Horga Maria-Gabriela deputat PNL NU
124. Humelnicu Marius senator PSD NU
125. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
126. Huțu Alexandra deputat PSD NU
127. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
128. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
129. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
130. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
132. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
133. Ivan Dan senator USR DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR Abținere
135. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
136. Könczei Csaba deputat UDMR NU
137. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR NU
138. László Attila senator UDMR NU
139. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
140. Lazăr Teodor deputat USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
142. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
143. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
144. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
145. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati NU
147. Mang Ioan deputat PSD NU
148. Manta Claudiu deputat PSD NU
149. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL NU
150. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
151. Mărculescu Dumitru deputat PNL NU
152. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
153. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati NU
154. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
155. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
157. Mina Marian deputat PSD NU
158. Mircea Florin deputat PSD NU
159. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
160. Mirea Siminica senator PSD NU
161. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
162. Mitrea Dumitrina deputat AUR Abținere
163. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
164. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
165. Moisin Radu-Marin deputat PNL NU
166. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
167. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR Abținere
169. Muntean Lucica Dina senator PNL NU
170. Munteanu Remus deputat PSD NU
171. Murariu Oana deputat USR DA
172. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL NU
173. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
174. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
175. Mutu Gabriel senator PSD NU
176. Nagy Szabolcs deputat UDMR NU
177. Nassar Rodica deputat PSD NU
178. Năcuță Sorin deputat PNL NU
179. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
180. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
181. Neagu Nicolae senator PNL NU
182. Neață Eugen deputat PSD NU
183. Nechita Aurel deputat PSD NU
184. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
185. Niță Nicu deputat PSD NU
186. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR NU
187. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
188. Oprinoiu Aurel senator USR DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
190. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
191. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
192. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
193. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
194. Panait Radu deputat USR DA
195. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
196. Pălărie Ștefan senator USR DA
197. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati NU
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
199. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
200. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
201. Plăiașu Gabriel deputat - NU
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
203. Pop Darius deputat AUR Abținere
204. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
205. Popa Maricel senator PSD NU
206. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
207. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
208. Postică Andrei senator USR DA
209. Potecă Vasilica senator PNL NU
210. Predescu Ana-Loredana deputat PSD NU
211. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
212. Presură Alexandra deputat PSD NU
213. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
214. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
215. Puiu Ovidiu senator PSD NU
216. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD NU
217. Răducanu Sebastian senator PSD NU
218. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
220. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
221. Roșca Mircea deputat PNL NU
222. Rotaru Ion senator PSD NU
223. Rujan Dumitru deputat PNL NU
224. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
225. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
226. Salan Viorel deputat PSD NU
227. Sandu Viorica deputat PSD NU
228. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
229. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL NU
230. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
231. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
232. Seres Dénes deputat UDMR NU
233. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
234. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
235. Stancu Ionel deputat Minoritati NU
236. Stănescu Paul senator PSD NU
237. Stănescu Vetuța deputat PNL NU
238. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
239. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
240. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
241. Stroe Felix senator PSD NU
242. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
243. Șandru Cosmin deputat PNL NU
244. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
245. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
246. Șișcu George deputat PNL NU
247. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
248. Șovăială Constantin deputat - Abținere
249. Tănase Antonel deputat - DA
250. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
251. Tătaru Nelu deputat PNL NU
252. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
253. Terente Eugen deputat USR DA
254. Tîlvăr Angel senator PSD NU
255. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
256. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
257. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
258. Todosiu Beniamin deputat USR DA
259. Toma Ilie deputat PSD NU
260. Toma Vasilică deputat PSD NU
261. Trăilă Cristina deputat PNL NU
262. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
263. Trufin Lucian senator PSD NU
264. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
266. Turos Lóránd senator UDMR NU
267. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
268. Tuță George-Cristian deputat PNL NU
269. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
270. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL NU
273. Veștea Mihail senator PNL NU
274. Vexler Silviu deputat Minoritati NU
275. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
276. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
277. Vlașin Sorin senator PSD NU
278. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
279. Weber Mihai deputat PSD NU
280. Wiener Adrian deputat USR DA
281. Zakarias Zoltán deputat UDMR NU
282. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati Abținere
283. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 16:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro