Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:23

Subiect vot: Anexa 3/31 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:326 100 51 43 11 13 16 7 36 19 21 2 7
- voturi pentru (DA):237 97 51 - - 12 16 1 35 18 - - 7
- voturi împotrivă (NU):87 2 - 43 11 1 - 5 1 1 21 2 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bordei Cristian senator USR NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR NU
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
97. Fechet Mircea deputat PNL DA
98. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
106. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
107. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Gál Károly deputat UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
112. Genoiu Mihail senator PSD DA
113. Georgescu Laura senator PSD DA
114. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
116. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
118. Ghica Cristian senator USR NU
119. Giugea Nicolae deputat - NU
120. Giurgiu Adrian deputat USR NU
121. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
122. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
123. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Guran Virgil senator PNL DA
129. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
132. Hatos Adrian senator PNL DA
133. Havârneanu Filip deputat USR NU
134. Hărătău Elena deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
137. Humelnicu Marius senator PSD DA
138. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
139. Huțu Alexandra deputat PSD DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
145. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
146. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
147. Ivan Dan senator USR NU
148. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
149. Kelemen Attila deputat UDMR DA
150. Kiss János deputat PNL DA
151. Könczei Csaba deputat UDMR DA
152. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
154. László Attila senator UDMR DA
155. Lavric Sorin senator AUR NU
156. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
160. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
162. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
163. Mang Ioan deputat PSD DA
164. Manta Claudiu deputat PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
166. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
167. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
168. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
169. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
171. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
172. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
173. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
174. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
176. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
177. Mina Marian deputat PSD DA
178. Mircea Florin deputat PSD DA
179. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
180. Mirea Siminica senator PSD DA
181. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
182. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
183. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
184. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
185. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
188. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
189. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
190. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
191. Munteanu Remus deputat PSD DA
192. Murariu Oana deputat USR NU
193. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
194. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
195. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
196. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
197. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
201. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
202. Neagu Ionuț senator AUR NU
203. Neață Eugen deputat PSD DA
204. Nechita Aurel deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
208. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
209. Oprinoiu Aurel senator USR NU
210. Orban Ludovic deputat - NU
211. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
212. Oteșanu Daniela deputat PSD -
213. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
214. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
215. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
216. Panait Radu deputat USR NU
217. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
218. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
219. Pălărie Ștefan senator USR NU
220. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
221. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
224. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
225. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
226. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
227. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
228. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
229. Popa Maricel senator PSD DA
230. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
231. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
233. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
234. Postică Andrei senator USR NU
235. Potecă Vasilica senator PNL DA
236. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
237. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
238. Presură Alexandra deputat PSD DA
239. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
240. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
241. Pufu Vlad-Mircea senator PNL NU
242. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
243. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
244. Răducanu Sebastian senator PSD DA
245. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
246. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
247. Roman Nicolae deputat AUR NU
248. Roșca Mircea deputat PNL DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Seres Dénes deputat UDMR DA
260. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Solomon Adrian deputat PSD DA
263. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
264. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
265. Stancu Paul deputat PSD DA
266. Stănescu Paul senator PSD DA
267. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
268. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stoian Maria deputat PNL DA
271. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
272. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
273. Stoica Diana deputat USR NU
274. Stoica Elena deputat PSD DA
275. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
276. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
277. Stroe Felix senator PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
279. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
280. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
281. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
282. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
283. Tănase Antonel deputat - Abținere
284. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
285. Tătaru Nelu deputat PNL DA
286. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
287. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
288. Terente Eugen deputat USR NU
289. Thellmann Christine deputat PNL DA
290. Tîlvăr Angel senator PSD DA
291. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
292. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
293. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
294. Todosiu Beniamin deputat USR NU
295. Toma Ilie deputat PSD DA
296. Toma Vasilică deputat PSD DA
297. Trăilă Cristina deputat PNL DA
298. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
299. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
300. Trufin Lucian senator PSD NU
301. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
302. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
303. Turos Lóránd senator UDMR DA
304. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
305. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
306. Țachianu Marian deputat PSD DA
307. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
308. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
309. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
310. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
311. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
312. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
313. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
314. Veștea Mihail senator PNL DA
315. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
316. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
317. Vicol Costel senator USR NU
318. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
319. Vlașin Sorin senator PSD DA
320. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
321. Weber Mihai deputat PSD DA
322. Wiener Adrian deputat USR NU
323. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
324. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
326. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro