Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:39

Subiect vot: Anexa 3/44 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:331 99 56 46 11 14 15 7 33 20 21 2 7
- voturi pentru (DA):244 99 56 - - 14 15 1 32 20 - - 7
- voturi împotrivă (NU):86 - - 46 11 - - 5 1 - 21 2 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
27. Barna Ilie Dan deputat USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
35. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bordei Cristian senator USR NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
58. Cernic Sebastian senator USR NU
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
84. Dehelean Silviu deputat USR NU
85. Deneș Ioan senator PSD DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
87. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
88. Dogariu Eugen senator PSD DA
89. Dragu Anca Dana senator USR NU
90. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
91. Drulă Cătălin deputat USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
94. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
95. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
96. Enachi Raisa deputat AUR NU
97. Farago Petru deputat UDMR DA
98. Fădor Angelica deputat PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
100. Fechet Mircea deputat PNL DA
101. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
102. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
103. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
104. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
109. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
110. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
111. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Gál Károly deputat UDMR DA
114. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
116. Genoiu Mihail senator PSD NU
117. Georgescu Laura senator PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Giugea Nicolae deputat - NU
123. Giurgiu Adrian deputat USR NU
124. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Halici Nicușor deputat PSD DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR NU
150. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
151. Kelemen Attila deputat UDMR DA
152. Kiss János deputat PNL DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
156. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lavric Sorin senator AUR NU
159. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
160. Lazăr Teodor deputat USR NU
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
162. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
164. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
165. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
166. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
167. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
168. Mang Ioan deputat PSD DA
169. Manta Claudiu deputat PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
178. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
179. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
181. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
182. Mina Marian deputat PSD DA
183. Mircea Florin deputat PSD DA
184. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
187. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
188. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
190. Molnar Ervin deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
192. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
193. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
194. Munteanu Remus deputat PSD DA
195. Murariu Oana deputat USR NU
196. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
197. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
198. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
199. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
200. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
201. Nassar Rodica deputat PSD DA
202. Năcuță Sorin deputat PNL DA
203. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
204. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
205. Neagu Ionuț senator AUR NU
206. Neagu Nicolae senator PNL DA
207. Neață Eugen deputat PSD DA
208. Nechita Aurel deputat PSD DA
209. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
210. Niță Nicu deputat PSD DA
211. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
212. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
213. Oprinoiu Aurel senator USR NU
214. Orban Ludovic deputat - NU
215. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
216. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
217. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
218. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
219. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
220. Panait Radu deputat USR NU
221. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
222. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
223. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
224. Pălărie Ștefan senator USR NU
225. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
226. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
227. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
228. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
229. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
230. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
231. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
232. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
233. Popa Maricel senator PSD DA
234. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
237. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
238. Postică Andrei senator USR NU
239. Potecă Vasilica senator PNL DA
240. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
241. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
242. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
243. Presură Alexandra deputat PSD DA
244. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
245. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
246. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
247. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
248. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
252. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
253. Roman Nicolae deputat AUR NU
254. Roșca Mircea deputat PNL DA
255. Rotaru Ion senator PSD DA
256. Rujan Dumitru deputat PNL DA
257. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
258. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
259. Salan Viorel deputat PSD DA
260. Sandu Viorica deputat PSD DA
261. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
262. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
263. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
264. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
265. Seres Dénes deputat UDMR DA
266. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
267. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
268. Solomon Adrian deputat PSD DA
269. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
270. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
271. Stancu Paul deputat PSD DA
272. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
273. Stănescu Paul senator PSD DA
274. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
275. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
276. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
277. Stoian Maria deputat PNL DA
278. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
279. Stoica Elena deputat PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
281. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Szabó Ödön deputat UDMR DA
285. Șandru Cosmin deputat PNL DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL DA
289. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
290. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
291. Șovăială Constantin deputat - Abținere
292. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
293. Tătaru Nelu deputat PNL DA
294. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
295. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
296. Terente Eugen deputat USR NU
297. Thellmann Christine deputat PNL DA
298. Tîlvăr Angel senator PSD DA
299. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
300. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
301. Toma Ilie deputat PSD DA
302. Toma Vasilică deputat PSD DA
303. Trăilă Cristina deputat PNL DA
304. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
305. Trufin Lucian senator PSD DA
306. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
307. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
308. Turos Lóránd senator UDMR DA
309. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
310. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
311. Țachianu Marian deputat PSD DA
312. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
313. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
314. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
315. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
316. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
317. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
318. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
319. Veștea Mihail senator PNL DA
320. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
321. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
322. Vicol Costel senator USR NU
323. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
324. Vlașin Sorin senator PSD DA
325. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
326. Weber Mihai deputat PSD DA
327. Wiener Adrian deputat USR NU
328. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
329. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
331. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 12:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro