Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:45

Subiect vot: Anexa 3/53 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:328 92 55 45 12 15 14 7 32 21 24 3 7 1
- voturi pentru (DA):235 92 55 - - 15 14 1 32 19 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):93 - - 45 12 - - 6 - 2 24 3 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
28. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
29. Băltărețu Viorel deputat USR NU
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
34. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
35. Bica Dănuț senator PNL DA
36. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
37. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bordei Cristian senator USR NU
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
69. Costea Adrian senator AUR NU
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Cristina Ioan senator PNL NU
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Dragu Anca Dana senator USR NU
89. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
90. Drulă Cătălin deputat USR NU
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat - NU
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
124. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
125. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Halici Nicușor deputat PSD DA
130. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
131. Hatos Adrian senator PNL DA
132. Havârneanu Filip deputat USR NU
133. Hărătău Elena deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Huțu Alexandra deputat PSD DA
138. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
139. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
144. Iordache Ion senator - NU
145. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
146. Ivan Dan senator USR NU
147. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
148. Kelemen Attila deputat UDMR DA
149. Kiss János deputat PNL DA
150. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
151. Könczei Csaba deputat UDMR DA
152. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
154. László Attila senator UDMR DA
155. Lavric Sorin senator AUR NU
156. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
157. Lazăr Teodor deputat USR NU
158. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
159. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
160. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
161. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
162. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
163. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
164. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
165. Mang Ioan deputat PSD DA
166. Manta Claudiu deputat PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
168. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
169. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
170. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
173. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
174. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
175. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
177. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
178. Mina Marian deputat PSD DA
179. Mircea Florin deputat PSD DA
180. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
183. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
184. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
185. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
186. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
187. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
188. Molnar Ervin deputat PNL DA
189. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
190. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
191. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
192. Munteanu Remus deputat PSD DA
193. Murariu Oana deputat USR NU
194. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
195. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
196. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
197. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
201. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
202. Neagu Ionuț senator AUR NU
203. Neagu Nicolae senator PNL DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Nechita Aurel deputat PSD DA
206. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
207. Niță Nicu deputat PSD DA
208. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
209. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
210. Oprinoiu Aurel senator USR NU
211. Orban Ludovic deputat - NU
212. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
213. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
214. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
215. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
216. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
217. Panait Radu deputat USR NU
218. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
219. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
220. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
221. Pălărie Ștefan senator USR NU
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
224. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
225. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
226. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
227. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
228. Popa Maricel senator PSD DA
229. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
230. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
232. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
233. Postică Andrei senator USR NU
234. Potecă Vasilica senator PNL DA
235. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
236. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
237. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
238. Presură Alexandra deputat PSD DA
239. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
240. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
241. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
242. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
243. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
244. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
245. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
246. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
247. Roman Nicolae deputat AUR NU
248. Roșca Mircea deputat PNL DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
259. Scripnic Lilian deputat AUR NU
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
261. Seres Dénes deputat UDMR DA
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
263. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
264. Solomon Adrian deputat PSD DA
265. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
269. Stănescu Paul senator PSD DA
270. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
271. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
272. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
273. Stoian Maria deputat PNL DA
274. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
275. Stoica Diana deputat USR NU
276. Stoica Elena deputat PSD DA
277. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
278. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
279. Stroe Felix senator PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
281. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
282. Szabó Ödön deputat UDMR DA
283. Șandru Cosmin deputat PNL DA
284. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
285. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL DA
287. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
288. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
289. Șovăială Constantin deputat - NU
290. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
291. Tătaru Nelu deputat PNL DA
292. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
293. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
294. Terente Eugen deputat USR NU
295. Thellmann Christine deputat PNL DA
296. Tîlvăr Angel senator PSD DA
297. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
298. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică deputat PSD DA
301. Trăilă Cristina deputat PNL DA
302. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
303. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
304. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
305. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
312. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
314. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
315. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
316. Veștea Mihail senator PNL DA
317. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
318. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
319. Vicol Costel senator USR NU
320. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
321. Vlașin Sorin senator PSD DA
322. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
323. Weber Mihai deputat PSD DA
324. Wiener Adrian deputat USR NU
325. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
326. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
328. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 19 mai 2022, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro