Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:46

Subiect vot: Anexa 3/54 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:327 92 54 43 13 14 15 7 34 21 24 2 7 1
- voturi pentru (DA):237 92 54 - - 14 15 - 34 21 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):88 - - 43 13 - - 5 - - 24 2 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bordei Cristian senator USR NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
71. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR NU
74. Cristina Ioan senator PNL DA
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
77. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
82. Dehelean Silviu deputat USR NU
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dogariu Eugen senator PSD DA
87. Dragu Anca Dana senator USR NU
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat - NU
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
123. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
126. Guran Virgil senator PNL DA
127. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
128. Halici Nicușor deputat PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Hatos Adrian senator PNL DA
131. Havârneanu Filip deputat USR NU
132. Hărătău Elena deputat PNL DA
133. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
134. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
135. Humelnicu Marius senator PSD DA
136. Huțu Alexandra deputat PSD DA
137. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Iordache Ion senator - NU
144. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
145. Ivan Dan senator USR NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
147. Kelemen Attila deputat UDMR DA
148. Kiss János deputat PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
150. Könczei Csaba deputat UDMR DA
151. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lavric Sorin senator AUR NU
155. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
156. Lazăr Teodor deputat USR NU
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
160. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manta Claudiu deputat PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
167. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
168. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
169. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
170. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
173. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
174. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
175. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
177. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
178. Mina Marian deputat PSD DA
179. Mircea Florin deputat PSD DA
180. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
183. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
184. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
185. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Ervin deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
189. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
190. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
191. Munteanu Remus deputat PSD DA
192. Murariu Oana deputat USR NU
193. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
194. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
195. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
196. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
197. Nassar Rodica deputat PSD DA
198. Năcuță Sorin deputat PNL DA
199. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
200. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
201. Neagu Ionuț senator AUR NU
202. Neagu Nicolae senator PNL DA
203. Neață Eugen deputat PSD DA
204. Nechita Aurel deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
208. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
209. Oprinoiu Aurel senator USR NU
210. Orban Ludovic deputat - NU
211. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
212. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
213. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
214. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Pălărie Ștefan senator USR NU
219. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
220. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
221. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
222. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
223. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
224. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
225. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
226. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
227. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
228. Popa Maricel senator PSD DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
231. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
232. Postică Andrei senator USR NU
233. Potecă Vasilica senator PNL DA
234. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
235. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
236. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
237. Presură Alexandra deputat PSD DA
238. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
239. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
240. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
241. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
242. Răducanu Sebastian senator PSD DA
243. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
244. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
245. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
246. Roman Nicolae deputat AUR NU
247. Roșca Mircea deputat PNL DA
248. Rotaru Ion senator PSD DA
249. Rujan Dumitru deputat PNL DA
250. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
251. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
252. Salan Viorel deputat PSD DA
253. Sandu Viorica deputat PSD DA
254. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
255. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
258. Scripnic Lilian deputat AUR NU
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
260. Seres Dénes deputat UDMR DA
261. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
262. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
265. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
266. Stancu Paul deputat PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
268. Stănescu Paul senator PSD DA
269. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
270. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
271. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
272. Stoian Maria deputat PNL DA
273. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
274. Stoica Diana deputat USR NU
275. Stoica Elena deputat PSD DA
276. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
277. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
278. Stroe Felix senator PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Szabó Ödön deputat UDMR DA
282. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
283. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
284. Șișcu George deputat PNL DA
285. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
286. Șovăială Constantin deputat - Abținere
287. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
288. Tătaru Nelu deputat PNL DA
289. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
290. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
291. Terente Eugen deputat USR NU
292. Thellmann Christine deputat PNL DA
293. Tîlvăr Angel senator PSD DA
294. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
295. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
296. Toma Ilie deputat PSD DA
297. Toma Vasilică deputat PSD DA
298. Trăilă Cristina deputat PNL DA
299. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
300. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
301. Trufin Lucian senator PSD DA
302. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
303. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
304. Turos Lóránd senator UDMR DA
305. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
306. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
307. Țachianu Marian deputat PSD DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
309. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
310. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
311. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
313. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
314. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
315. Veștea Mihail senator PNL DA
316. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
317. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
318. Vicol Costel senator USR NU
319. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
320. Vlașin Sorin senator PSD DA
321. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
322. Weber Mihai deputat PSD DA
323. Wiener Adrian deputat USR NU
324. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
325. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
327. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 19 mai 2022, 8:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro