Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:47

Subiect vot: Anexa 3/55 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:330 97 55 46 13 15 14 7 33 20 22 - 7 1
- voturi pentru (DA):242 97 55 - - 15 14 1 33 20 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):88 - - 46 13 - - 6 - - 22 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
43. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
44. Bodea Marius senator USR NU
45. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
47. Bordei Cristian senator USR NU
48. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
76. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR NU
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Enachi Raisa deputat AUR NU
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
102. Fechet Mircea deputat PNL DA
103. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
104. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
105. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
106. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
110. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
111. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
112. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
123. Giugea Nicolae deputat - NU
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Halici Nicușor deputat PSD DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Hărătău Elena deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
140. Humelnicu Marius senator PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Iordache Ion senator - NU
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR NU
150. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
151. Kelemen Attila deputat UDMR DA
152. Kiss János deputat PNL DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
156. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
159. Lazăr Teodor deputat USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
161. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
164. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Mang Ioan deputat PSD DA
167. Manta Claudiu deputat PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
170. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
176. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
177. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
179. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
180. Mina Marian deputat PSD DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
185. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
186. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
187. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
188. Molnar Ervin deputat PNL DA
189. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
190. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
191. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
192. Munteanu Remus deputat PSD DA
193. Murariu Oana deputat USR NU
194. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
195. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
196. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
197. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
201. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
202. Neagu Nicolae senator PNL DA
203. Neață Eugen deputat PSD DA
204. Nechita Aurel deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
208. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
209. Oprinoiu Aurel senator USR NU
210. Orban Ludovic deputat - NU
211. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
212. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
213. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
214. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
215. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
216. Panait Radu deputat USR NU
217. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
218. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
219. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
220. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
221. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
224. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
225. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
226. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
227. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
228. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
229. Popa Maricel senator PSD DA
230. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
231. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
233. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
234. Postică Andrei senator USR NU
235. Potecă Vasilica senator PNL DA
236. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
237. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
238. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
242. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
243. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Răducanu Sebastian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Nicolae deputat AUR NU
249. Roșca Mircea deputat PNL DA
250. Rotaru Ion senator PSD DA
251. Rujan Dumitru deputat PNL DA
252. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
253. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
254. Salan Viorel deputat PSD DA
255. Sandu Viorica deputat PSD DA
256. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
257. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
258. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
259. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
260. Scripnic Lilian deputat AUR NU
261. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
262. Seres Dénes deputat UDMR DA
263. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
264. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
265. Solomon Adrian deputat PSD DA
266. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
267. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
268. Stancu Paul deputat PSD DA
269. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
270. Stănescu Paul senator PSD DA
271. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
272. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
273. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
274. Stoian Maria deputat PNL DA
275. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
276. Stoica Diana deputat USR NU
277. Stoica Elena deputat PSD DA
278. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
279. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
280. Stroe Felix senator PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Szabó Ödön deputat UDMR DA
284. Șandru Cosmin deputat PNL DA
285. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
286. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL DA
288. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
289. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
290. Șovăială Constantin deputat - NU
291. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
292. Tătaru Nelu deputat PNL DA
293. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
294. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
295. Terente Eugen deputat USR NU
296. Thellmann Christine deputat PNL DA
297. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
298. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică deputat PSD DA
301. Trăilă Cristina deputat PNL DA
302. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
303. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
306. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
307. Turos Lóránd senator UDMR DA
308. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
309. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
310. Țachianu Marian deputat PSD DA
311. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
312. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
313. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
314. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
315. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
316. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
317. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
318. Veștea Mihail senator PNL DA
319. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
320. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
321. Vicol Costel senator USR NU
322. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
323. Vlașin Sorin senator PSD DA
324. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
325. Weber Mihai deputat PSD DA
326. Wiener Adrian deputat USR NU
327. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
328. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
330. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 19 mai 2022, 8:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro