Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:56

Subiect vot: Anexa 3/61 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:328 91 57 46 13 15 14 6 36 19 23 2 6
- voturi pentru (DA):236 91 57 - - 15 13 - 36 18 - - 6
- voturi împotrivă (NU):92 - - 46 13 - 1 6 - 1 23 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barna Ilie Dan deputat USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
35. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR NU
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
46. Bordei Cristian senator USR NU
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
54. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
60. Cernic Sebastian senator USR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
63. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
66. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
71. Constantin Daniel deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
84. Dehelean Silviu deputat USR NU
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Dragu Anca Dana senator USR NU
89. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
93. Enachi Raisa deputat AUR NU
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
97. Fechet Mircea deputat PNL DA
98. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Firea Gabriela senator PSD DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
116. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
118. Ghica Cristian senator USR NU
119. Giugea Nicolae deputat - NU
120. Giurgiu Adrian deputat USR NU
121. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
122. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
123. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Halici Nicușor deputat PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Havârneanu Filip deputat USR NU
131. Hărătău Elena deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
134. Humelnicu Marius senator PSD DA
135. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
136. Huțu Alexandra deputat PSD DA
137. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
144. Ivan Dan senator USR NU
145. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
146. Kelemen Attila deputat UDMR DA
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
149. Könczei Csaba deputat UDMR DA
150. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
152. László Attila senator UDMR DA
153. Lavric Sorin senator AUR NU
154. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
155. Lazăr Teodor deputat USR NU
156. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
157. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
158. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
159. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
162. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manta Claudiu deputat PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
167. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
168. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
169. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
170. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
173. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
174. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
175. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
176. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
178. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
179. Mina Marian deputat PSD DA
180. Mircea Florin deputat PSD DA
181. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
182. Mirea Siminica senator PSD DA
183. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
184. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
185. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
186. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
187. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
188. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
189. Molnar Ervin deputat PNL DA
190. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
191. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
192. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
193. Munteanu Remus deputat PSD DA
194. Murariu Oana deputat USR NU
195. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
196. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
197. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
198. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
199. Nassar Rodica deputat PSD DA
200. Năcuță Sorin deputat PNL DA
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Ionuț senator AUR NU
204. Neagu Nicolae senator PNL DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Nechita Aurel deputat PSD DA
207. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
208. Niță Nicu deputat PSD DA
209. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
210. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
211. Oprinoiu Aurel senator USR NU
212. Orban Ludovic deputat - NU
213. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
214. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
215. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
216. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
217. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
218. Panait Radu deputat USR NU
219. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
220. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
221. Pălărie Ștefan senator USR NU
222. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
223. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
224. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
234. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
235. Postică Andrei senator USR NU
236. Potecă Vasilica senator PNL DA
237. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
238. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
242. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
243. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Răducanu Sebastian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Nicolae deputat AUR NU
250. Roșca Mircea deputat PNL DA
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rujan Dumitru deputat PNL DA
253. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
254. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
255. Salan Viorel deputat PSD DA
256. Sandu Viorica deputat PSD DA
257. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
258. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
259. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
260. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
261. Scripnic Lilian deputat AUR NU
262. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
263. Seres Dénes deputat UDMR DA
264. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
265. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
266. Solomon Adrian deputat PSD DA
267. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
268. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
269. Stancu Paul deputat PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
271. Stănescu Paul senator PSD DA
272. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
273. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
274. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
275. Stoian Maria deputat PNL DA
276. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
277. Stoica Diana deputat USR NU
278. Stoica Elena deputat PSD DA
279. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
280. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
281. Stroe Felix senator PSD DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Szabó Ödön deputat UDMR DA
284. Șandru Cosmin deputat PNL DA
285. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
286. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL DA
288. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
292. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
293. Terente Eugen deputat USR NU
294. Thellmann Christine deputat PNL DA
295. Tîlvăr Angel senator PSD DA
296. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
297. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
298. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică deputat PSD DA
301. Trăilă Cristina deputat PNL DA
302. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
303. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
306. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
307. Turos Lóránd senator UDMR DA
308. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
309. Țachianu Marian deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
311. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
312. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
313. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
314. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
315. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
316. Veștea Mihail senator PNL DA
317. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
318. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
319. Vicol Costel senator USR NU
320. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
321. Vlașin Sorin senator PSD DA
322. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
323. Weber Mihai deputat PSD DA
324. Wiener Adrian deputat USR NU
325. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
326. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
328. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 13:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro