Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:59

Subiect vot: Anexa 3/65 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:335 96 54 48 13 17 14 8 33 21 23 2 6
- voturi pentru (DA):241 96 53 - - 17 14 1 33 21 - - 6
- voturi împotrivă (NU):94 - 1 48 13 - - 7 - - 23 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR NU
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR NU
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
46. Bordei Cristian senator USR NU
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
54. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
60. Cernic Sebastian senator USR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
63. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Dragu Anca Dana senator USR NU
91. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
92. Drulă Cătălin deputat USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Enachi Raisa deputat AUR NU
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fechet Mircea deputat PNL DA
102. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
110. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
111. Furtună Mirela deputat PSD DA
112. Gál Károly deputat UDMR DA
113. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
115. Genoiu Mihail senator PSD DA
116. Georgescu Laura senator PSD DA
117. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
118. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Ghica Cristian senator USR NU
122. Giugea Nicolae deputat - NU
123. Giurgiu Adrian deputat USR NU
124. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Halici Nicușor deputat PSD DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Hărătău Elena deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
140. Humelnicu Marius senator PSD DA
141. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
142. Huțu Alexandra deputat PSD DA
143. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
144. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
150. Ivan Dan senator USR NU
151. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
152. Kelemen Attila deputat UDMR DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
154. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
155. Könczei Csaba deputat UDMR DA
156. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lavric Sorin senator AUR NU
160. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
161. Lazăr Teodor deputat USR NU
162. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
163. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
164. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
165. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
166. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
167. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Mang Ioan deputat PSD DA
171. Manta Claudiu deputat PSD DA
172. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
173. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
174. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
175. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
176. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
178. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
179. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
180. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
181. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
183. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
184. Mina Marian deputat PSD DA
185. Mircea Florin deputat PSD DA
186. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
187. Mirea Siminica senator PSD DA
188. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
189. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
190. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
191. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
192. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
193. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
194. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
195. Molnar Ervin deputat PNL DA
196. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
197. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
198. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
199. Munteanu Remus deputat PSD DA
200. Murariu Oana deputat USR NU
201. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
202. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
203. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
204. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
205. Nassar Rodica deputat PSD DA
206. Năcuță Sorin deputat PNL DA
207. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
208. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
209. Neagu Ionuț senator AUR NU
210. Neagu Nicolae senator PNL DA
211. Neață Eugen deputat PSD DA
212. Nechita Aurel deputat PSD DA
213. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
214. Niță Nicu deputat PSD DA
215. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
216. Oprinoiu Aurel senator USR NU
217. Orban Ludovic deputat - NU
218. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
219. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
220. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
221. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
222. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
223. Panait Radu deputat USR NU
224. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
225. Pălărie Ștefan senator USR NU
226. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
227. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
228. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
229. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
230. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
231. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
232. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
233. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
234. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
235. Popa Maricel senator PSD DA
236. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
238. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
239. Postică Andrei senator USR NU
240. Potecă Vasilica senator PNL DA
241. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
242. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
243. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
244. Presură Alexandra deputat PSD DA
245. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
246. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
247. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
248. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
249. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
250. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
251. Răducanu Sebastian senator PSD DA
252. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
253. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
254. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
255. Roman Nicolae deputat AUR NU
256. Roșca Mircea deputat PNL DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rujan Dumitru deputat PNL DA
259. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
260. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
261. Salan Viorel deputat PSD DA
262. Sandu Viorica deputat PSD DA
263. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
264. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
265. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
266. Scripnic Lilian deputat AUR NU
267. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
268. Seres Dénes deputat UDMR DA
269. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
270. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
271. Solomon Adrian deputat PSD DA
272. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
273. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
274. Stancu Paul deputat PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Paul senator PSD DA
277. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
278. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stoian Maria deputat PNL DA
281. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
282. Stoica Diana deputat USR NU
283. Stoica Elena deputat PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
285. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
286. Stroe Felix senator PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
288. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
289. Szabó Ödön deputat UDMR DA
290. Șandru Cosmin deputat PNL DA
291. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
292. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
293. Șișcu George deputat PNL DA
294. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
295. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
296. Șovăială Constantin deputat - NU
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Tătaru Nelu deputat PNL DA
299. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
300. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
301. Terente Eugen deputat USR NU
302. Thellmann Christine deputat PNL DA
303. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
304. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
305. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
306. Toma Ilie deputat PSD DA
307. Toma Vasilică deputat PSD DA
308. Trăilă Cristina deputat PNL DA
309. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
310. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
311. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
312. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
313. Turos Lóránd senator UDMR DA
314. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
315. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
316. Țachianu Marian deputat PSD DA
317. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
318. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
319. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
320. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
321. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
322. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
323. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
324. Veștea Mihail senator PNL DA
325. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
326. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
327. Vicol Costel senator USR NU
328. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
329. Vlașin Sorin senator PSD DA
330. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
331. Weber Mihai deputat PSD DA
332. Wiener Adrian deputat USR NU
333. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
334. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro