Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:10 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:10

Subiect vot: Anexa 4 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:270 71 43 40 20 10 15 4 31 5 19 6 5 1
- voturi pentru (DA):182 69 43 - 1 10 15 - 31 5 2 1 5 -
- voturi împotrivă (NU):87 1 - 40 19 - - 4 - - 17 5 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
9. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bordei Cristian senator USR NU
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
39. Buican Cristian deputat PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
42. Busuioc Andrei senator AUR NU
43. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
44. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
46. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
49. Cernic Sebastian senator USR NU
50. Chelaru Mircia deputat AUR NU
51. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
52. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
53. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
54. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
55. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
56. Cosma Dorinel senator AUR DA
57. Crețu Gabriela senator PSD DA
58. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
59. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
61. Cristian Brian deputat USR NU
62. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
63. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
65. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
66. Dehelean Silviu deputat USR NU
67. Deneș Ioan senator PSD DA
68. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
69. Dogariu Eugen senator PSD DA
70. Dragu Anca Dana senator USR NU
71. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
74. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
75. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
76. Fădor Angelica deputat PNL DA
77. Fălcoi Nicu deputat USR NU
78. Fechet Mircea deputat PNL DA
79. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
80. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
82. Firea Gabriela senator PSD DA
83. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
84. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
85. Floroiu Ionel deputat PSD DA
86. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
87. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
88. Gál Károly deputat UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
91. Genoiu Mihail senator PSD DA
92. Georgescu Laura senator PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
94. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
96. Giurgiu Adrian deputat USR NU
97. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
98. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
100. Gudu Michael deputat PNL DA
101. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
103. Havârneanu Filip deputat USR NU
104. Hărătău Elena deputat PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
106. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
107. Humelnicu Marius senator PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
109. Huțu Alexandra deputat PSD DA
110. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
111. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
113. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
114. Ivan Dan senator USR NU
115. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
116. Kelemen Attila deputat UDMR DA
117. Kiss János deputat PNL DA
118. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
119. Könczei Csaba deputat UDMR DA
120. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
121. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
122. Lavric Sorin senator AUR NU
123. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
128. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
129. Manta Claudiu deputat PSD DA
130. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
131. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
132. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
134. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
135. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
136. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
139. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
140. Mina Marian deputat PSD DA
141. Mircea Florin deputat PSD DA
142. Mirea Siminica senator PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
144. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
145. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
146. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
147. Mocioalcă Ion senator PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
149. Molnar Ervin deputat PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
151. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
152. Munteanu Remus deputat PSD DA
153. Murariu Oana deputat USR NU
154. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
155. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
156. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
157. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
158. Nassar Rodica deputat PSD DA
159. Năcuță Sorin deputat PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
161. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
163. Neagu Ionuț senator AUR NU
164. Neață Eugen deputat PSD DA
165. Nechita Aurel deputat PSD DA
166. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
167. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
168. Niță Nicu deputat PSD DA
169. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
170. Oprinoiu Aurel senator USR NU
171. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
172. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
173. Panait Radu deputat USR NU
174. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
175. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
176. Pălărie Ștefan senator USR NU
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
179. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
181. Polak Tudor deputat PNL DA
182. Pop Darius deputat AUR NU
183. Popa Alexandru deputat PNL DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
185. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
186. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
189. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
190. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
191. Presură Alexandra deputat PSD DA
192. Prioteasa Ion senator PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
195. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
196. Puiu Ovidiu senator PSD DA
197. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
198. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
199. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
200. Răducanu Sebastian senator PSD DA
201. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
202. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
203. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
204. Roman Nicolae deputat AUR NU
205. Rujan Dumitru deputat PNL DA
206. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
207. Salan Viorel deputat PSD DA
208. Sandu Viorica deputat PSD DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
210. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
211. Scripnic Lilian deputat AUR DA
212. Seres Dénes deputat UDMR DA
213. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
214. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
215. Solomon Adrian deputat PSD DA
216. Stan Ioan senator PSD DA
217. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
218. Stancu Paul deputat PSD DA
219. Stănescu Paul senator PSD DA
220. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
221. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
222. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
223. Stoian Maria deputat PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
225. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
226. Stoica Diana deputat USR NU
227. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
228. Stroe Felix senator PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
230. Szabó Ödön deputat UDMR DA
231. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
232. Șerban Gianina deputat AUR NU
233. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
234. Șișcu George deputat PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
236. Șoptică Costel deputat PNL DA
237. Șovăială Constantin deputat - NU
238. Tanasă Dan deputat AUR NU
239. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
240. Tătaru Nelu deputat PNL DA
241. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
242. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
243. Terente Eugen deputat USR NU
244. Tîlvăr Angel senator PSD DA
245. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
246. Trăilă Cristina deputat PNL DA
247. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
248. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
249. Trufin Lucian senator PSD DA
250. Tudorache Daniel deputat PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
252. Turos Lóránd senator UDMR DA
253. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
254. Țachianu Marian deputat PSD DA
255. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
256. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD -
257. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
259. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
260. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
261. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
262. Vicol Costel senator USR DA
263. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
264. Vlașin Sorin senator PSD DA
265. Volosatîi Boris deputat AUR NU
266. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
267. Weber Mihai deputat PSD DA
268. Wiener Adrian deputat USR NU
269. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 13:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro