Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:24 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:24

Subiect vot: Anexa 11 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:350 92 57 44 27 15 16 9 40 12 20 11 7
- voturi pentru (DA):239 92 57 - - 15 16 - 40 12 - - 7
- voturi împotrivă (NU):110 - - 44 27 - - 8 - - 20 11 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
34. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
41. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
42. Bica Dănuț senator PNL DA
43. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
44. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
45. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
46. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
47. Boancă Rodica senator AUR NU
48. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
49. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
50. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
51. Bordei Cristian senator USR NU
52. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
53. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
54. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
55. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
56. Buican Cristian deputat PNL DA
57. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
58. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
59. Burciu Cristina deputat PNL DA
60. Busuioc Andrei senator AUR NU
61. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
67. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
68. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
69. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
70. Cernic Sebastian senator USR NU
71. Chelaru Mircia deputat AUR NU
72. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
79. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Corlățean Titus senator PSD DA
85. Cosma Dorinel senator AUR NU
86. Crețu Gabriela senator PSD DA
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
89. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
90. Cristian Brian deputat USR NU
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - NU
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
98. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
99. Dăneasă Mircea senator AUR NU
100. Dehelean Silviu deputat USR NU
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
104. Dogariu Eugen senator PSD DA
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Enachi Raisa deputat AUR NU
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR NU
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
118. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
119. Firea Gabriela senator PSD DA
120. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
121. Floroiu Ionel deputat PSD DA
122. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
123. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
124. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
125. Furtună Mirela deputat PSD DA
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
129. Genoiu Mihail senator PSD DA
130. Georgescu Laura senator PSD DA
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
132. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
133. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
134. Ghica Cristian senator USR NU
135. Giugea Nicolae deputat - NU
136. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
137. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
138. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
139. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
140. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
141. Gudu Michael deputat PNL DA
142. Guran Virgil senator PNL DA
143. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
144. Halici Nicușor deputat PSD DA
145. Hangan Andrei senator AUR NU
146. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
147. Hărătău Elena deputat PNL DA
148. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
149. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
150. Humelnicu Marius senator PSD DA
151. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
152. Huțu Alexandra deputat PSD DA
153. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
154. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
155. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
156. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
157. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
158. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
159. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
160. Kelemen Attila deputat UDMR DA
161. Kiss János deputat PNL DA
162. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
163. Könczei Csaba deputat UDMR DA
164. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
165. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
166. László Attila senator UDMR DA
167. Lavric Sorin senator AUR NU
168. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
169. Lazăr Teodor deputat USR NU
170. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
171. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
172. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
173. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
174. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
175. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
176. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
177. Mang Ioan deputat PSD DA
178. Manta Claudiu deputat PSD DA
179. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
180. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
181. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
182. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
183. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
184. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
185. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
186. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
187. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
188. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
189. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
190. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
191. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
192. Mina Marian deputat PSD DA
193. Mircea Florin deputat PSD DA
194. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
195. Mirea Siminica senator PSD DA
196. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
197. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
198. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
199. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
200. Mocioalcă Ion senator PSD DA
201. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
202. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
203. Molnar Ervin deputat PNL DA
204. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
205. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
206. Munteanu Remus deputat PSD DA
207. Murariu Oana deputat USR NU
208. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
209. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
210. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
211. Mutu Gabriel senator PSD DA
212. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
213. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
214. Nagy Vasile deputat AUR NU
215. Nassar Rodica deputat PSD DA
216. Năcuță Sorin deputat PNL DA
217. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
218. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
219. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
220. Neagu Ionuț senator AUR NU
221. Neață Eugen deputat PSD DA
222. Nechita Aurel deputat PSD DA
223. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
224. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
225. Niță Nicu deputat PSD DA
226. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
227. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
228. Oprinoiu Aurel senator USR NU
229. Orban Ludovic deputat - NU
230. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
231. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
232. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
233. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
234. Panait Radu deputat USR NU
235. Pandea Ciprian senator PNL DA
236. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
237. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
238. Pălărie Ștefan senator USR NU
239. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
240. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
241. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
242. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
243. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
244. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
245. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
246. Plăiașu Gabriel deputat - NU
247. Polak Tudor deputat PNL DA
248. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
249. Pop Darius deputat AUR NU
250. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
251. Popa Alexandru deputat PNL DA
252. Popa Maricel senator PSD DA
253. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
254. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
255. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
256. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
257. Postică Andrei senator USR NU
258. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
259. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
260. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
261. Presură Alexandra deputat PSD DA
262. Prioteasa Ion senator PSD DA
263. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
264. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
265. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
266. Puiu Ovidiu senator PSD DA
267. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
268. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
269. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
270. Răducanu Sebastian senator PSD DA
271. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
272. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
273. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
274. Rujan Dumitru deputat PNL DA
275. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
276. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
277. Salan Viorel deputat PSD DA
278. Sandu Viorica deputat PSD DA
279. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
280. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
281. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
282. Scripnic Lilian deputat AUR NU
283. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
284. Seres Dénes deputat UDMR DA
285. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
286. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
287. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
288. Stan Ioan senator PSD DA
289. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
290. Stancu Paul deputat PSD DA
291. Stănescu Paul senator PSD DA
292. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
293. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
294. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
295. Stoian Maria deputat PNL DA
296. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
297. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
298. Stoica Elena deputat PSD DA
299. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
300. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
301. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
302. Szabó Ödön deputat UDMR DA
303. Șandru Cosmin deputat PNL DA
304. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
305. Șerban Gianina deputat AUR NU
306. Șișcu George deputat PNL DA
307. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
308. Șoptică Costel deputat PNL DA
309. Șovăială Constantin deputat - NU
310. Tanasă Dan deputat AUR NU
311. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
312. Tătaru Nelu deputat PNL DA
313. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
314. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
315. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
316. Terente Eugen deputat USR NU
317. Thellmann Christine deputat PNL DA
318. Tîlvăr Angel senator PSD DA
319. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
320. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
321. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
322. Trăilă Cristina deputat PNL DA
323. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
324. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
325. Trufin Lucian senator PSD DA
326. Tudorache Daniel deputat PSD DA
327. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
328. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
329. Turos Lóránd senator UDMR DA
330. Țachianu Marian deputat PSD DA
331. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
332. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
333. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
334. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
335. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
336. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
337. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
338. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
339. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
340. Vicol Costel senator USR NU
341. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
342. Volosatîi Boris deputat AUR NU
343. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
344. Weber Mihai deputat PSD DA
345. Wiener Adrian deputat USR NU
346. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
347. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
348. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
349. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
350. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 17:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro