Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:13 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:13

Subiect vot: Anexa 5/03/01 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:385 103 64 45 25 15 17 10 41 23 23 11 7 1
- voturi pentru (DA):269 102 64 - - 15 17 - 41 23 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):114 - - 45 25 - - 9 - - 23 11 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balan Ioan deputat PNL DA
29. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
30. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
31. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
32. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
33. Barna Ilie Dan deputat USR NU
34. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
35. Băltărețu Viorel deputat USR NU
36. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
39. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
40. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
41. Bica Dănuț senator PNL DA
42. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
43. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
44. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
45. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
46. Boancă Rodica senator AUR NU
47. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
48. Bodea Marius senator USR NU
49. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
50. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
51. Bordei Cristian senator USR NU
52. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
53. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
54. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
55. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
56. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
57. Buican Cristian deputat PNL DA
58. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
59. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
60. Burciu Cristina deputat PNL DA
61. Busuioc Andrei senator AUR NU
62. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
63. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
64. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
65. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
66. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
67. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
68. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
69. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
70. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
71. Cernic Sebastian senator USR NU
72. Chelaru Mircia deputat AUR NU
73. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
75. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
77. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
78. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
79. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
80. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
81. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
82. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
83. Cîtea Vasile deputat PSD DA
84. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
85. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
86. Corlățean Titus senator PSD DA
87. Cosma Dorinel senator AUR NU
88. Costea Adrian senator AUR NU
89. Crețu Gabriela senator PSD DA
90. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
91. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
92. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
93. Cristian Brian deputat USR NU
94. Cristina Ioan senator PNL DA
95. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
96. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
97. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
98. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
99. Csoma Botond deputat UDMR DA
100. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
101. Dancă Ionel deputat - NU
102. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
103. Dăneasă Mircea senator AUR NU
104. Dehelean Silviu deputat USR NU
105. Deneș Ioan senator PSD DA
106. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
107. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
108. Dogariu Eugen senator PSD DA
109. Dragu Anca Dana senator USR NU
110. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
111. Drulă Cătălin deputat USR NU
112. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
113. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
114. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
115. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
116. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
117. Enachi Raisa deputat AUR NU
118. Farago Petru deputat UDMR DA
119. Fădor Angelica deputat PNL DA
120. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
121. Fălcoi Nicu deputat USR NU
122. Fechet Mircea deputat PNL DA
123. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
124. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
125. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
126. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
127. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
128. Firea Gabriela senator PSD DA
129. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
130. Floroiu Ionel deputat PSD DA
131. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
132. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
133. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
134. Furtună Mirela deputat PSD DA
135. Gál Károly deputat UDMR DA
136. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
137. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
138. Genoiu Mihail senator PSD DA
139. Georgescu Laura senator PSD DA
140. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
141. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
142. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
143. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
144. Ghica Cristian senator USR NU
145. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD -
146. Giugea Nicolae deputat - NU
147. Giurgiu Adrian deputat USR NU
148. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
149. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
150. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
151. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
152. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
153. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
154. Gudu Michael deputat PNL DA
155. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
156. Halici Nicușor deputat PSD DA
157. Hangan Andrei senator AUR NU
158. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
159. Hatos Adrian senator PNL DA
160. Havârneanu Filip deputat USR NU
161. Hărătău Elena deputat PNL DA
162. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
163. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
164. Humelnicu Marius senator PSD DA
165. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
166. Huțu Alexandra deputat PSD DA
167. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
168. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
169. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
170. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ionescu George deputat - NU
174. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
175. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
176. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
177. Kelemen Attila deputat UDMR DA
178. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
179. Kiss János deputat PNL DA
180. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
181. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
182. Könczei Csaba deputat UDMR DA
183. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
184. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
185. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
186. László Attila senator UDMR DA
187. Lavric Sorin senator AUR NU
188. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
189. Lazăr Teodor deputat USR NU
190. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
191. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
192. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
193. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
194. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
195. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
196. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
197. Mang Ioan deputat PSD DA
198. Manta Claudiu deputat PSD DA
199. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
200. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
201. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
202. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
203. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
204. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
205. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
206. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
208. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
211. Mina Marian deputat PSD DA
212. Mircea Florin deputat PSD DA
213. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
214. Mirea Siminica senator PSD DA
215. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
216. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
217. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
218. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
219. Mocioalcă Ion senator PSD DA
220. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
221. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
222. Molnar Ervin deputat PNL DA
223. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
224. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
225. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
226. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
227. Munteanu Remus deputat PSD DA
228. Murariu Oana deputat USR NU
229. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
230. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
231. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
232. Mutu Gabriel senator PSD DA
233. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
234. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
235. Nagy Vasile deputat AUR NU
236. Nassar Rodica deputat PSD DA
237. Năcuță Sorin deputat PNL DA
238. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
239. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
240. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
241. Neagu Ionuț senator AUR NU
242. Neagu Nicolae senator PNL DA
243. Neață Eugen deputat PSD DA
244. Nechita Aurel deputat PSD DA
245. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
246. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
247. Niță Nicu deputat PSD DA
248. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
249. Olar Corneliu deputat PNL DA
250. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
251. Oprinoiu Aurel senator USR NU
252. Orban Ludovic deputat - NU
253. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
254. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
255. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
256. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
257. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
258. Panait Radu deputat USR NU
259. Pandea Ciprian senator PNL DA
260. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
261. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
262. Pălărie Ștefan senator USR NU
263. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
264. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
265. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
266. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
267. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
268. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
269. Polak Tudor deputat PNL DA
270. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
271. Pop Darius deputat AUR NU
272. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
273. Popa Alexandru deputat PNL DA
274. Popa Maricel senator PSD DA
275. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
276. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
277. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
278. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
279. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
280. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
281. Potecă Vasilica senator PNL DA
282. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
283. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
284. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
285. Presură Alexandra deputat PSD DA
286. Prioteasa Ion senator PSD DA
287. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
288. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
289. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
290. Puiu Ovidiu senator PSD DA
291. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
292. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
293. Răducanu Sebastian senator PSD DA
294. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
295. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
296. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
297. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
298. Roman Nicolae deputat AUR NU
299. Romașcanu Lucian senator PSD DA
300. Roșca Mircea deputat PNL DA
301. Rujan Dumitru deputat PNL DA
302. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
303. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
304. Salan Viorel deputat PSD DA
305. Sandu Viorica deputat PSD DA
306. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
307. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
308. Scarlat George senator PNL DA
309. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
310. Scripnic Lilian deputat AUR NU
311. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
312. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
313. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
314. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
315. Solomon Adrian deputat PSD DA
316. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
317. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
318. Stancu Paul deputat PSD DA
319. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
320. Stănescu Paul senator PSD DA
321. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
322. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
323. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
324. Stoian Maria deputat PNL DA
325. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
326. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
327. Stoica Diana deputat USR NU
328. Stoica Elena deputat PSD DA
329. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
330. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
331. Stroe Felix senator PSD DA
332. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
333. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
334. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
335. Szabó Ödön deputat UDMR DA
336. Șandru Cosmin deputat PNL DA
337. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
338. Șerban Gianina deputat AUR NU
339. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
340. Șișcu George deputat PNL DA
341. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
342. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
343. Șoptică Costel deputat PNL DA
344. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
345. Tătaru Nelu deputat PNL DA
346. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
347. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
348. Terente Eugen deputat USR NU
349. Thellmann Christine deputat PNL DA
350. Tîlvăr Angel senator PSD DA
351. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
352. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
353. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
354. Toma Ilie deputat PSD DA
355. Toma Vasilică deputat PSD DA
356. Trăilă Cristina deputat PNL DA
357. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
358. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
359. Tudorache Daniel deputat PSD DA
360. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
361. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
362. Turos Lóránd senator UDMR DA
363. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
364. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
365. Țachianu Marian deputat PSD DA
366. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
367. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
368. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
369. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
370. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
371. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
372. Veștea Mihail senator PNL DA
373. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
374. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
375. Vicol Costel senator USR NU
376. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
377. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
378. Vlașin Sorin senator PSD DA
379. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
380. Weber Mihai deputat PSD DA
381. Wiener Adrian deputat USR NU
382. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
383. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
384. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
385. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro