Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:19 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:19

Subiect vot: Anexa 7/04 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:393 104 63 47 25 16 17 9 44 26 23 12 6 1
- voturi pentru (DA):277 104 63 - - 16 17 1 44 26 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):116 - - 47 25 - - 8 - - 23 12 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
22. Azamfirei Leonard senator PSD DA
23. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
24. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
25. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
26. Badiu Georgel deputat AUR NU
27. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
28. Balan Ioan deputat PNL DA
29. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
30. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
31. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
32. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
33. Barna Ilie Dan deputat USR NU
34. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
41. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
42. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
43. Bica Dănuț senator PNL DA
44. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
45. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
46. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
47. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
48. Boancă Rodica senator AUR NU
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius senator USR NU
51. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
52. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
53. Bordei Cristian senator USR NU
54. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
55. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
56. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
57. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
58. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
59. Buican Cristian deputat PNL DA
60. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
61. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
62. Burciu Cristina deputat PNL DA
63. Busuioc Andrei senator AUR NU
64. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
65. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
66. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
67. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
68. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
69. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
70. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
72. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
73. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
74. Cernic Sebastian senator USR NU
75. Chelaru Mircia deputat AUR NU
76. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
77. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
82. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
85. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
86. Cîtea Vasile deputat PSD DA
87. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
88. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
89. Constantin Daniel deputat PNL DA
90. Corlățean Titus senator PSD DA
91. Cosma Dorinel senator AUR NU
92. Costea Adrian senator AUR NU
93. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
94. Crețu Gabriela senator PSD DA
95. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
96. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
97. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
98. Cristian Brian deputat USR NU
99. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
100. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
101. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
102. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
103. Csoma Botond deputat UDMR DA
104. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
105. Dancă Ionel deputat - NU
106. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
107. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
108. Dăneasă Mircea senator AUR NU
109. Dehelean Silviu deputat USR NU
110. Deneș Ioan senator PSD DA
111. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dogariu Eugen senator PSD DA
114. Dragu Anca Dana senator USR NU
115. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
116. Drulă Cătălin deputat USR NU
117. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
118. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
119. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
120. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
121. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
122. Enachi Raisa deputat AUR NU
123. Fădor Angelica deputat PNL DA
124. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
125. Fălcoi Nicu deputat USR NU
126. Fechet Mircea deputat PNL DA
127. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
128. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
129. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
130. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
131. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
132. Firea Gabriela senator PSD DA
133. Firu Stela senator PNL DA
134. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
135. Floroiu Ionel deputat PSD DA
136. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
137. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
138. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
139. Furtună Mirela deputat PSD DA
140. Gál Károly deputat UDMR DA
141. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
143. Genoiu Mihail senator PSD DA
144. Georgescu Laura senator PSD DA
145. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
146. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
147. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
148. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
149. Ghica Cristian senator USR NU
150. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
151. Giugea Nicolae deputat - NU
152. Giurgiu Adrian deputat USR NU
153. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
154. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
155. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
156. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
157. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
158. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
159. Gudu Michael deputat PNL DA
160. Guran Virgil senator PNL DA
161. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
162. Halici Nicușor deputat PSD DA
163. Hangan Andrei senator AUR NU
164. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
165. Hatos Adrian senator PNL DA
166. Havârneanu Filip deputat USR NU
167. Hărătău Elena deputat PNL DA
168. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
169. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
170. Humelnicu Marius senator PSD DA
171. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
172. Huțu Alexandra deputat PSD DA
173. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
174. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
175. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
176. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
177. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
178. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
179. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
180. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
181. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
182. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
183. Kelemen Attila deputat UDMR DA
184. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
185. Kiss János deputat PNL DA
186. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
187. Könczei Csaba deputat UDMR DA
188. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
189. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
190. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
191. László Attila senator UDMR DA
192. Lavric Sorin senator AUR NU
193. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
194. Lazăr Teodor deputat USR NU
195. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
196. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
197. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
198. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
199. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
200. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
201. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
202. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
203. Mang Ioan deputat PSD DA
204. Manta Claudiu deputat PSD DA
205. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
206. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
207. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
208. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
209. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
210. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
211. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
213. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
214. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
215. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
216. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
217. Mina Marian deputat PSD DA
218. Mircea Florin deputat PSD DA
219. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
220. Mirea Siminica senator PSD DA
221. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
222. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
223. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
224. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
225. Mocioalcă Ion senator PSD DA
226. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
227. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
228. Molnar Ervin deputat PNL DA
229. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
230. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
231. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
232. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
233. Munteanu Remus deputat PSD DA
234. Murariu Oana deputat USR NU
235. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
236. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
237. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
238. Mutu Gabriel senator PSD DA
239. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
240. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
241. Nagy Vasile deputat AUR NU
242. Nassar Rodica deputat PSD DA
243. Năcuță Sorin deputat PNL DA
244. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
245. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
246. Neagu Ionuț senator AUR NU
247. Neagu Nicolae senator PNL DA
248. Neață Eugen deputat PSD DA
249. Nechita Aurel deputat PSD DA
250. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
251. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
252. Niță Nicu deputat PSD DA
253. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
254. Olar Corneliu deputat PNL DA
255. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
256. Oprinoiu Aurel senator USR NU
257. Orban Ludovic deputat - NU
258. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
259. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
260. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
261. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
262. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
263. Panait Radu deputat USR NU
264. Pandea Ciprian senator PNL DA
265. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
266. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
267. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
268. Pălărie Ștefan senator USR NU
269. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
270. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
271. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
272. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
273. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
274. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
275. Polak Tudor deputat PNL DA
276. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
277. Pop Darius deputat AUR NU
278. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
279. Popa Alexandru deputat PNL DA
280. Popa Maricel senator PSD DA
281. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
282. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
283. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
284. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
285. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
286. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
287. Postică Andrei senator USR NU
288. Potecă Vasilica senator PNL DA
289. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
290. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
291. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
292. Presură Alexandra deputat PSD DA
293. Prioteasa Ion senator PSD DA
294. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
295. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
296. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
297. Puiu Ovidiu senator PSD DA
298. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
299. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
300. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
301. Răducanu Sebastian senator PSD DA
302. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
303. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
304. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
305. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
306. Roman Nicolae deputat AUR NU
307. Romașcanu Lucian senator PSD DA
308. Roșca Mircea deputat PNL DA
309. Rotaru Ion senator PSD DA
310. Rujan Dumitru deputat PNL DA
311. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
312. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
313. Salan Viorel deputat PSD DA
314. Sandu Viorica deputat PSD DA
315. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
316. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
317. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
318. Scarlat George senator PNL DA
319. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
320. Scripnic Lilian deputat AUR NU
321. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
322. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
323. Solomon Adrian deputat PSD DA
324. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
325. Stan Ioan senator PSD DA
326. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
327. Stancu Paul deputat PSD DA
328. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
329. Stănescu Paul senator PSD DA
330. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
331. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
332. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
333. Stoian Maria deputat PNL DA
334. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
335. Stoica Diana deputat USR NU
336. Stoica Elena deputat PSD DA
337. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
338. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
339. Stroe Felix senator PSD DA
340. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
341. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
342. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
343. Szabó Ödön deputat UDMR DA
344. Șandru Cosmin deputat PNL DA
345. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
346. Șerban Gianina deputat AUR NU
347. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
348. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
349. Șoptică Costel deputat PNL DA
350. Șovăială Constantin deputat - NU
351. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
352. Tătaru Nelu deputat PNL DA
353. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
354. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
355. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
356. Terente Eugen deputat USR NU
357. Thellmann Christine deputat PNL DA
358. Tîlvăr Angel senator PSD DA
359. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
360. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
361. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
362. Toma Ilie deputat PSD DA
363. Toma Vasilică deputat PSD DA
364. Trăilă Cristina deputat PNL DA
365. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
366. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
367. Trufin Lucian senator PSD DA
368. Tudorache Daniel deputat PSD DA
369. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
370. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
371. Turos Lóránd senator UDMR DA
372. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
373. Țachianu Marian deputat PSD DA
374. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
375. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
376. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
377. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
378. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
379. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
380. Veștea Mihail senator PNL DA
381. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
382. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
383. Vicol Costel senator USR NU
384. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
385. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
386. Vlașin Sorin senator PSD DA
387. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
388. Weber Mihai deputat PSD DA
389. Wiener Adrian deputat USR NU
390. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
391. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
392. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
393. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 18:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro