Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.04.2022 > 14:46 Versiunea pentru printare
Marți, 12 aprilie 2022, ora 14:46

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 442/2019 privind înființarea Fondului Special pentru Încurajarea Librăriilor de Provincie
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:292 102 66 51 25 16 16 16
- voturi pentru (DA):218 101 63 - 25 16 12 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 2 51 - - 1 5
- abțineri:14 1 - - - - 3 10
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR NU
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR NU
35. Berescu Monica-Elena USR NU
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR NU
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
50. Buzoianu Diana-Anda USR NU
51. Calista Mara-Daniela PNL -
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chira Claudiu-Martin - Abținere
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR NU
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru - NU
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR NU
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dămureanu Ringo AUR DA
80. Dehelean Silviu USR NU
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR NU
83. Drulă Cătălin USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR NU
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru AUR DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
104. Gavrilă Anamaria - Abținere
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR NU
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giugea Nicolae - Abținere
112. Giurgiu Adrian USR NU
113. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
122. Havârneanu Filip USR NU
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Horga Maria-Gabriela PNL DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
127. Huțu Alexandra PSD DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul USR NU
131. Ilie Victor USR NU
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR NU
135. Ionescu George - Abținere
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lazăr Ion-Marian USR NU
144. Lazăr Teodor USR NU
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
153. Mang Ioan PSD DA
154. Manta Claudiu PSD DA
155. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei USR NU
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR NU
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR NU
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
172. Munteanu Remus PSD DA
173. Murariu Oana USR NU
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR NU
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - NU
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana USR NU
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
196. Pecingină Gheorghe PNL DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Plăiașu Gabriel - Abținere
201. Polak Tudor PNL DA
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
203. Pop Darius AUR DA
204. Pop Rareș Tudor USR NU
205. Popa Radu Mihai PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PSD DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
210. Popica Eduard-Andrei PSD DA
211. Predescu Ana-Loredana PSD DA
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR NU
215. Prunean Alin-Costel USR NU
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
217. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia USR NU
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rujan Dumitru PNL DA
223. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
224. Salan Viorel PSD DA
225. Sandu Viorica PSD DA
226. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
227. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
228. Scripnic Lilian AUR DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stancu Paul PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Vetuța PNL DA
238. Stângă George-Cătălin PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR NU
243. Stoica Elena PSD DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Șandru Cosmin PNL DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șerban Gianina AUR DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL DA
253. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
254. Șoldan Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șovăială Constantin - Abținere
257. Ștefan Ion - Abținere
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel - Abținere
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
264. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
265. Terente Eugen USR NU
266. Thellmann Christine PNL DA
267. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
268. Tobă Francisc - NU
269. Toda Daniel-Liviu USR NU
270. Todosiu Beniamin USR NU
271. Toma Vasilică PSD DA
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
276. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PSD DA
279. Țachianu Marian PSD DA
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
281. Țoiu Oana-Silvia USR NU
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
284. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
285. Vexler Silviu Minoritati Abținere
286. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
287. Volosatîi Boris AUR DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zakarias Zoltán UDMR DA
291. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 19:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro