Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.04.2022 > 14:47 Versiunea pentru printare
Marți, 12 aprilie 2022, ora 14:47

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 476/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.51/1998 privind îmbunătățirea sistemului de finanțare a programelor, proiectelor și acțiunilor culturale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:295 102 68 51 25 16 16 17
- voturi pentru (DA):281 102 67 51 25 16 14 6
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 -
- abțineri:12 - - - - - 1 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin - Abținere
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru - DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Damian Romulus-Marius PSD DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru AUR DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria - DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
112. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
113. Giugea Nicolae - Abținere
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George - Abținere
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
178. Mușoiu Ștefan PSD DA
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic - Abținere
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Pavelescu Nicolae PSD DA
198. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
199. Pecingină Gheorghe PNL DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel - Abținere
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
206. Pop Darius AUR DA
207. Pop Rareș Tudor USR DA
208. Popa Radu Mihai PSD DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PSD DA
211. Popescu Pavel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
213. Popica Eduard-Andrei PSD DA
214. Predescu Ana-Loredana PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
221. Rizea Cristina Camelia USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roșca Mircea PNL DA
225. Rujan Dumitru PNL DA
226. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
227. Salan Viorel PSD DA
228. Sandu Viorica PSD DA
229. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
230. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stancu Paul PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
245. Stoica Diana USR DA
246. Stoica Elena PSD DA
247. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șerban Gianina AUR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
257. Șoldan Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șovăială Constantin - Abținere
260. Ștefan Ion - Abținere
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel - Abținere
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
267. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
268. Terente Eugen USR DA
269. Thellmann Christine PNL DA
270. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
271. Tobă Francisc - DA
272. Toda Daniel-Liviu USR DA
273. Todosiu Beniamin USR DA
274. Toma Vasilică PSD DA
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PSD DA
282. Țachianu Marian PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
290. Volosatîi Boris AUR DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zakarias Zoltán UDMR DA
294. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 9:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro