Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.04.2022 > 14:49 Versiunea pentru printare
Marți, 12 aprilie 2022, ora 14:49

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 121/2020 pentru organizarea și funcționarea Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Mediu, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:292 100 69 49 25 16 15 18
- voturi pentru (DA):132 - 66 - 25 15 13 13
- voturi împotrivă (NU):153 100 - 49 - 1 1 2
- abțineri:6 - 2 - - - 1 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD NU
30. Băltărețu Viorel USR NU
31. Bejinariu Eugen PSD NU
32. Bende Sándor UDMR NU
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR NU
35. Berescu Monica-Elena USR NU
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD NU
38. Blaga Daniel-Codruț USR NU
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
44. Budăi Marius-Constantin PSD NU
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
47. Bulai Oana-Gianina PSD NU
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR NU
51. Calista Mara-Daniela PNL -
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
56. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chira Claudiu-Martin - DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD NU
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
64. Ciornei Radu Tudor USR NU
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD NU
67. Coarnă Dumitru - Abținere
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
73. Cristian Brian USR NU
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Damian Romulus-Marius PSD NU
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR NU
82. Dinu Cristina-Elena PSD NU
83. Drancă Andrei-Iulian USR NU
84. Drulă Cătălin USR NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD NU
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR NU
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
96. Florea Daniel PSD NU
97. Florea Oana-Consuela PSD NU
98. Floroiu Ionel PSD NU
99. Flucuș Dumitru AUR DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
102. Furtună Mirela PSD NU
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria - Abținere
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
107. Georgescu Nicolae PSD NU
108. Gheba Daniel-Sorin USR NU
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
112. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
113. Giugea Nicolae - DA
114. Giurgiu Adrian USR NU
115. Gliga Dumitrița PSD NU
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
117. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
123. Havârneanu Filip USR NU
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
128. Huțu Alexandra PSD NU
129. Iancu Marius-Ionel PSD NU
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR NU
132. Ilie Victor USR NU
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
134. Intotero Natalia-Elena PSD NU
135. Ion Stelian-Cristian USR NU
136. Ionescu George - DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
141. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
142. Könczei Csaba UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lasca Mihai Ioan - NU
146. Lazăr Ion-Marian USR NU
147. Lazăr Teodor USR NU
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
152. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
153. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
154. Macovei Silviu Nicu PSD NU
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
157. Mang Ioan PSD NU
158. Manta Claudiu PSD NU
159. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
160. Mărculescu Dumitru PNL DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR NU
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD NU
166. Mircea Florin PSD NU
167. Miruță Radu-Dinel USR NU
168. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR NU
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD NU
176. Murariu Oana USR NU
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
178. Mușoiu Ștefan PSD NU
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Nassar Rodica PSD NU
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
185. Neagu Denisa-Elena USR NU
186. Neață Eugen PSD NU
187. Nechita Aurel PSD NU
188. Niță Nicu PSD NU
189. Orban Ludovic - DA
190. Oteșanu Daniela PSD NU
191. Özmen Oana-Marciana USR NU
192. Paladi George-Adrian PSD NU
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Paraschiv Rodica PSD NU
195. Pavelescu Nicolae PSD NU
196. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
197. Pecingină Gheorghe PNL DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
199. Piper-Savu Florin PSD NU
200. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
201. Plăiașu Gabriel - DA
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
204. Pop Darius AUR DA
205. Pop Rareș Tudor USR NU
206. Popa Radu Mihai PSD NU
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
208. Popescu Dan-Cristian PSD NU
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
211. Popica Eduard-Andrei PSD NU
212. Predescu Ana-Loredana PSD NU
213. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prunean Alin-Costel USR NU
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
217. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
218. Rizea Cristina Camelia USR NU
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roșca Mircea PNL Abținere
222. Rujan Dumitru PNL DA
223. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
224. Salan Viorel PSD NU
225. Sandu Viorica PSD NU
226. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
227. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
228. Scripnic Lilian AUR DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
232. Simonis Alfred - Robert PSD NU
233. Solomon Adrian PSD NU
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stancu Paul PSD NU
236. Stativă Irinel Ioan PSD NU
237. Stănescu Vetuța PNL DA
238. Stângă George-Cătălin PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR NU
243. Stoica Elena PSD NU
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
248. Șandru Cosmin PNL DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
250. Șerban Gianina AUR DA
251. Șimon Gheorghe PSD NU
252. Șișcu George PNL DA
253. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
254. Șoldan Gheorghe PSD NU
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șovăială Constantin - DA
257. Ștefan Ion - DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel - DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
264. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
265. Terente Eugen USR NU
266. Thellmann Christine PNL DA
267. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
268. Tobă Francisc - NU
269. Toda Daniel-Liviu USR NU
270. Todosiu Beniamin USR NU
271. Toma Vasilică PSD NU
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
274. Tudorache Daniel PSD NU
275. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
276. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PSD NU
279. Țachianu Marian PSD NU
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
281. Țoiu Oana-Silvia USR NU
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
284. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
285. Vexler Silviu Minoritati DA
286. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
287. Volosatîi Boris AUR DA
288. Vulpescu Ioan PSD NU
289. Weber Mihai PSD NU
290. Zakarias Zoltán UDMR DA
291. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 19:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro