Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.04.2022 > 14:59 Versiunea pentru printare
Marți, 12 aprilie 2022, ora 14:59

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 441/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.448/2006 republicată privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:288 101 63 50 24 16 17 17
- voturi pentru (DA):184 4 63 50 24 16 14 13
- voturi împotrivă (NU):101 97 - - - - 1 3
- abțineri:3 - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD NU
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD NU
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîrcă Constantin PSD NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
43. Bulai Oana-Gianina PSD NU
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
52. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin - DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD NU
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Coarnă Dumitru - DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD NU
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD NU
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD NU
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD NU
93. Floroiu Ionel PSD NU
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
97. Furtună Mirela PSD NU
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria - DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
102. Georgescu Nicolae PSD NU
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
107. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
108. Giugea Nicolae - DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gliga Dumitrița PSD NU
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD NU
124. Iancu Marius-Ionel PSD NU
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
129. Intotero Natalia-Elena PSD NU
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - NU
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
147. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
148. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD NU
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
152. Mang Ioan PSD NU
153. Manta Claudiu PSD NU
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD NU
162. Mircea Florin PSD NU
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR DA
169. Morar Olivia-Diana PNL DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD NU
172. Murariu Oana USR DA
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Mușoiu Ștefan PSD NU
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Nagy Vasile AUR DA
178. Nassar Rodica PSD NU
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD NU
184. Nechita Aurel PSD NU
185. Niță Nicu PSD NU
186. Orban Ludovic - DA
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
188. Oteșanu Daniela PSD NU
189. Paladi George-Adrian PSD NU
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Paraschiv Rodica PSD NU
192. Pavelescu Nicolae PSD DA
193. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
194. Pecingină Gheorghe PNL DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
196. Piper-Savu Florin PSD NU
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Darius AUR DA
201. Pop Rareș Tudor USR DA
202. Popa Radu Mihai PSD NU
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
204. Popescu Dan-Cristian PSD NU
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
207. Popica Eduard-Andrei PSD NU
208. Predescu Ana-Loredana PSD NU
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Prunean Alin-Costel USR DA
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
214. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
215. Rizea Cristina Camelia USR DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rujan Dumitru PNL DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
221. Salan Viorel PSD NU
222. Sandu Viorica PSD NU
223. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
225. Scripnic Lilian AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD NU
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stancu Paul PSD NU
233. Stativă Irinel Ioan PSD NU
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stângă George-Cătălin PNL DA
236. Stoian Maria PNL DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
239. Stoica Diana USR DA
240. Stoica Elena PSD NU
241. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
246. Șerban Gianina AUR DA
247. Șimon Gheorghe PSD NU
248. Șișcu George PNL DA
249. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
250. Șoldan Gheorghe PSD NU
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șovăială Constantin - Abținere
253. Ștefan Ion - DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Tanasă Dan AUR DA
256. Tănase Antonel - DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
258. Tătaru Nelu PNL DA
259. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
260. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
261. Terente Eugen USR DA
262. Thellmann Christine PNL DA
263. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
264. Tobă Francisc - NU
265. Toda Daniel-Liviu USR DA
266. Todosiu Beniamin USR DA
267. Toma Vasilică PSD NU
268. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
269. Tudorache Daniel PSD NU
270. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
271. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PSD NU
274. Țachianu Marian PSD NU
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
276. Țoiu Oana-Silvia USR DA
277. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
282. Volosatîi Boris AUR DA
283. Vulpescu Ioan PSD NU
284. Weber Mihai PSD NU
285. Wiener Adrian USR DA
286. Zakarias Zoltán UDMR DA
287. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro