Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2022 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament admis - 23
PL 101/2022 pentru modificarea și completarea Legii cadastrului și a publicității imobiliare nr.7/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 67 42 46 15 10 7 12
- voturi pentru (DA):111 63 31 1 - 6 7 3
- voturi împotrivă (NU):81 4 11 45 13 2 - 6
- abțineri:6 - - - 2 1 - 3
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - NU
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Badiu Georgel AUR Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barbu Costel PNL NU
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bălășoiu Aurel PSD NU
19. Băltărețu Viorel USR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
25. Blaga Daniel-Codruț USR NU
26. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR NU
35. Cambera Oana-Alexandra USR NU
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chira Claudiu-Martin - NU
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciornei Radu Tudor USR NU
43. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Coarnă Dumitru - DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
47. Constantin Daniel PNL DA
48. Cozma Adrian-Felician PNL DA
49. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
50. Cristian Brian USR NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Dancă Ionel - NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR NU
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
58. Enachi Raisa AUR NU
59. Farago Petru UDMR DA
60. Fălcoi Nicu USR NU
61. Feodor Silviu Minoritati DA
62. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
63. Florea Daniel PSD DA
64. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
65. Gál Károly UDMR DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gheba Daniel-Sorin USR NU
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
70. Giugea Nicolae - Abținere
71. Giurgiu Adrian USR NU
72. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
73. Gliga Dumitrița PSD DA
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
75. Gudu Michael PNL DA
76. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
77. Hărătău Elena PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Horga Maria-Gabriela PNL DA
80. Huțu Alexandra PSD DA
81. Ichim Cristian-Paul USR NU
82. Ilie Victor USR NU
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
87. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
88. Kiss János PNL DA
89. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
90. Könczei Csaba UDMR Abținere
91. Lazăr Ion-Marian USR NU
92. Lazăr Teodor USR NU
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
96. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
97. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Mang Ioan PSD DA
100. Manta Claudiu PSD DA
101. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
102. Mărculescu Dumitru PNL DA
103. Miftode Marius-Andrei USR NU
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Mina Marian PSD DA
106. Miruță Radu-Dinel USR NU
107. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Molnar Ervin PNL DA
110. Molnar Radu-Iulian USR NU
111. Morar Olivia-Diana PNL NU
112. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
113. Munteanu Remus PSD DA
114. Murariu Oana USR NU
115. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
116. Nacov Gheorghe Minoritati DA
117. Nagy Szabolcs UDMR -
118. Nassar Rodica PSD NU
119. Năcuță Sorin PNL DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
121. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
122. Neagu Denisa-Elena USR NU
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
127. Özmen Oana-Marciana USR NU
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pavelescu Nicolae PSD NU
130. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
131. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
132. Piper-Savu Florin PSD DA
133. Plăiașu Gabriel - NU
134. Polak Tudor PNL DA
135. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
136. Pop Darius AUR NU
137. Pop Rareș Tudor USR NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Dan-Cristian PSD DA
140. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
141. Predescu Ana-Loredana PSD DA
142. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Prunean Alin-Costel USR NU
145. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
146. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Rujan Dumitru PNL DA
150. Salan Viorel PSD DA
151. Sandu Viorica PSD DA
152. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
153. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
154. Scripnic Lilian AUR NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
156. Seres Dénes UDMR NU
157. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Stancu Paul PSD DA
160. Stănescu Vetuța PNL DA
161. Stângă George-Cătălin PNL DA
162. Stoian Maria PNL NU
163. Stoica Diana USR NU
164. Stoica Elena PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Szabó Ödön UDMR DA
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
168. Șerban Gianina AUR NU
169. Șimon Gheorghe PSD DA
170. Șișcu George PNL DA
171. Șoldan Gheorghe PSD DA
172. Ștefan Ion - DA
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
174. Tanasă Dan AUR NU
175. Tănase Antonel - Abținere
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
177. Tătaru Nelu PNL DA
178. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
179. Terente Eugen USR NU
180. Thellmann Christine PNL NU
181. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
182. Tobă Francisc - DA
183. Toda Daniel-Liviu USR NU
184. Todosiu Beniamin USR NU
185. Toma Ilie PSD DA
186. Toma Vasilică PSD DA
187. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
188. Tudorache Daniel PSD DA
189. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
190. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
191. Turcan Raluca PNL DA
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
193. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
194. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
195. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Wiener Adrian USR NU
198. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro