Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2022 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 12:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 31/2022 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 96 56 49 20 13 17 15
- voturi pentru (DA):262 95 56 49 19 13 17 13
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 1 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian AUR NU
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD -
72. Dancă Ionel - DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Havârneanu Filip USR DA
113. Hărătău Elena PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ichim Cristian-Paul USR DA
121. Ilie Victor USR DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George - DA
126. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
127. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan - DA
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Lazăr Teodor USR DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manta Claudiu PSD DA
147. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
148. Mărculescu Dumitru PNL DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR DA
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nagy Vasile AUR DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel - DA
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Dan-Cristian PSD DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Predescu Ana-Loredana PSD DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Prunean Alin-Costel USR DA
200. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
201. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Nicolae - NU
204. Roșca Mircea PNL DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Scripnic Lilian AUR DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stoian Maria PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Diana USR DA
222. Stoica Elena PSD DA
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șandru Cosmin PNL DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șerban Gianina AUR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
232. Șoldan Gheorghe PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tanasă Dan AUR DA
235. Tănase Antonel - DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Tătaru Nelu PNL DA
238. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
239. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Tobă Francisc - DA
244. Toda Daniel-Liviu USR DA
245. Todosiu Beniamin USR DA
246. Toma Vasilică PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Tuță George-Cristian PNL DA
254. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
255. Țoiu Oana-Silvia USR DA
256. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
261. Volosatîi Boris AUR DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Wiener Adrian USR DA
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 iulie 2022, 15:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro