Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2022 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 48/2022 pentru completarea și modificarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:281 96 65 49 24 14 16 17
- voturi pentru (DA):218 96 65 - 24 14 15 4
- voturi împotrivă (NU):50 - - 49 - - - 1
- abțineri:13 - - - - - 1 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR NU
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR NU
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR NU
35. Berescu Monica-Elena USR NU
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR NU
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR NU
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chira Claudiu-Martin - Abținere
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciornei Radu Tudor USR NU
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR NU
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dancă Ionel - Abținere
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR NU
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR NU
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giurgiu Adrian USR NU
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
118. Havârneanu Filip USR NU
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ilie Victor USR NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George - Abținere
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - DA
141. Lazăr Ion-Marian USR NU
142. Lazăr Teodor USR NU
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR NU
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR NU
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR NU
170. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR NU
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic - Abținere
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana USR NU
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - Abținere
195. Polak Tudor PNL DA
196. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
197. Pop Rareș Tudor USR NU
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PSD DA
200. Popescu Pavel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Popica Eduard-Andrei PSD DA
203. Predescu Ana-Loredana PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Prunean Alin-Costel USR NU
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia USR NU
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Nicolae - NU
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sandu Viorica PSD DA
219. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
220. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion George-Nicolae AUR DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Diana USR NU
234. Stoica Elena PSD DA
235. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Șovăială Constantin - Abținere
247. Ștefan Ion - Abținere
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănase Antonel - Abținere
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
256. Tobă Francisc - DA
257. Toda Daniel-Liviu USR NU
258. Todosiu Beniamin USR NU
259. Toma Ilie PSD DA
260. Toma Vasilică PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia USR NU
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
273. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
276. Volosatîi Boris AUR DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Wiener Adrian USR NU
280. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro