Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2022 > 12:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 96/2019 privind completarea art.4 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:287 99 66 51 24 14 16 17
- voturi pentru (DA):199 99 65 - 1 14 15 5
- voturi împotrivă (NU):12 - - - - - 1 11
- abțineri:76 - 1 51 23 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Badiu Georgel AUR Abținere
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR Abținere
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR Abținere
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
35. Berescu Monica-Elena USR Abținere
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - NU
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR Abținere
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
58. Chira Claudiu-Martin - NU
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR Abținere
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel - Abținere
78. Dămureanu Ringo AUR Abținere
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
81. Drulă Cătălin USR Abținere
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR Abținere
87. Farago Petru UDMR DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR Abținere
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR Abținere
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giurgiu Adrian USR Abținere
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
118. Havârneanu Filip USR Abținere
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
128. Ilie Victor USR Abținere
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
132. Ionescu George - NU
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - DA
142. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
143. Lazăr Teodor USR Abținere
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Mang Ioan PSD DA
154. Manta Claudiu PSD DA
155. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Murariu Oana USR Abținere
172. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
173. Mușoiu Ștefan PSD DA
174. Nacov Gheorghe Minoritati DA
175. Nagy Szabolcs UDMR DA
176. Nagy Vasile AUR Abținere
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Orban Ludovic - NU
186. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - NU
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
199. Pop Rareș Tudor USR Abținere
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
210. Prunean Alin-Costel USR Abținere
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Salan Viorel PSD DA
220. Sandu Viorica PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan USR Abținere
222. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
223. Scripnic Lilian AUR Abținere
224. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion George-Nicolae AUR Abținere
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stănescu Vetuța PNL DA
233. Stângă George-Cătălin PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Diana USR Abținere
237. Stoica Elena PSD DA
238. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șandru Cosmin PNL DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șerban Gianina AUR Abținere
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
249. Șoldan Gheorghe PSD DA
250. Șovăială Constantin - NU
251. Ștefan Ion - NU
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tanasă Dan AUR Abținere
254. Tănase Antonel - NU
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Tătaru Nelu PNL DA
257. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
258. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
259. Terente Eugen USR Abținere
260. Thellmann Christine PNL DA
261. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
262. Tobă Francisc - DA
263. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
264. Todosiu Beniamin USR Abținere
265. Toma Ilie PSD DA
266. Toma Vasilică PSD DA
267. Trăilă Cristina PNL DA
268. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
271. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Tuță George-Cristian PNL DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
276. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
277. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
279. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Volosatîi Boris AUR Abținere
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Wiener Adrian USR Abținere
286. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro