Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.04.2022 > 10:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 aprilie 2022, ora 10:42

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 131/2022 privind unele măsuri de ocrotire pentru persoanele cu dizabilități intelectuale și psihosociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:159 50 24 44 17 8 7 9
- voturi pentru (DA):153 50 24 44 16 8 7 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albișteanu Mihail AUR DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușceac Antonio AUR DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Axinia Adrian-George AUR DA
9. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
12. Băltărețu Viorel USR DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bîrcă Constantin PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bulai Oana-Gianina PSD DA
21. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
22. Buzoianu Diana-Anda USR DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică PNL DA
25. Chelaru Mircia AUR DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Chira Claudiu-Martin - DA
28. Ciofu Cătălina PNL DA
29. Ciornei Radu Tudor USR DA
30. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
31. Cristian Brian USR DA
32. Crîstici Ognean Minoritati DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Dămureanu Ringo AUR DA
35. Dehelean Silviu USR DA
36. Drancă Andrei-Iulian USR DA
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Enachi Raisa AUR DA
39. Fădor Angelica PNL DA
40. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
41. Fălcoi Nicu USR DA
42. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
43. Flucuș Dumitru AUR DA
44. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
45. Gál Károly UDMR DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gavrilă Anamaria - DA
48. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheba Daniel-Sorin USR DA
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
52. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
53. Giugea Nicolae - Abținere
54. Giurgiu Adrian USR DA
55. Gliga Dumitrița PSD DA
56. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
57. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
58. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
61. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
62. Horga Maria-Gabriela PNL DA
63. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
64. Ichim Cristian-Paul USR DA
65. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
66. Ilie Victor USR DA
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
69. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
70. Lasca Mihai Ioan - DA
71. Lazăr Ion-Marian USR DA
72. Lazăr Teodor USR DA
73. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
74. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
75. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
76. Macovei Silviu Nicu PSD DA
77. Mang Ioan PSD DA
78. Manta Claudiu PSD DA
79. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
80. Mărculescu Dumitru PNL DA
81. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
82. Miftode Marius-Andrei USR DA
83. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
84. Mina Marian PSD DA
85. Mircea Florin PSD DA
86. Mitrea Dumitrina AUR DA
87. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
88. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
89. Molnar Radu-Iulian USR DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
92. Munteanu Remus PSD DA
93. Murariu Oana USR DA
94. Nagy Vasile AUR DA
95. Năcuță Sorin PNL DA
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
97. Neagu Denisa-Elena USR DA
98. Nechita Aurel PSD DA
99. Orban Ludovic - Abținere
100. Oteșanu Daniela PSD DA
101. Özmen Oana-Marciana USR DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pecingină Gheorghe PNL DA
105. Piper-Savu Florin PSD DA
106. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
109. Popica Eduard-Andrei PSD DA
110. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
111. Presură Alexandra PSD DA
112. Prună Cristina-Mădălina USR DA
113. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
114. Rizea Cristina Camelia USR DA
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
116. Roman Florin-Claudiu PNL DA
117. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
118. Salan Viorel PSD DA
119. Sandu Viorica PSD DA
120. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
121. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
122. Scripnic Lilian AUR NU
123. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Simonis Alfred - Robert PSD DA
126. Stancu Ionel Minoritati DA
127. Stancu Paul PSD DA
128. Stativă Irinel Ioan PSD DA
129. Stângă George-Cătălin PNL DA
130. Stoica Diana USR DA
131. Szabó Ödön UDMR DA
132. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
133. Șișcu George PNL DA
134. Șoptică Costel PNL DA
135. Șovăială Constantin - Abținere
136. Ștefan Ion - DA
137. Tanasă Dan AUR DA
138. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
139. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
140. Terente Eugen USR DA
141. Thellmann Christine PNL DA
142. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
143. Tobă Francisc - NU
144. Toda Daniel-Liviu USR DA
145. Todosiu Beniamin USR DA
146. Toma Ilie PSD DA
147. Tudorache Daniel PSD DA
148. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
149. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
150. Tuță George-Cristian PNL DA
151. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
152. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
153. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
154. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
155. Vulpescu Ioan PSD DA
156. Weber Mihai PSD DA
157. Wiener Adrian USR DA
158. Zakarias Zoltán UDMR DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 7:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro