Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.04.2022 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 aprilie 2022, ora 10:49

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 558/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.120/2021 privind administrarea, funcționarea și implementarea sistemului național privind factura electronică RO e-Factura și factura electronică în România, precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.78/2000 privind omologarea, eliberarea cărții de identitate a vehiculului și certificarea autenticității vehiculelor rutiere în vederea introducerii pe piață, punerii în dispoziție pe piață, înmatriculării sau înregistrării în România, precum și supravegherea pieței pentru acestea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:171 55 26 49 18 8 6 9
- voturi pentru (DA):167 55 26 49 17 8 6 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Alda Adrian PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușceac Antonio AUR DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Axinia Adrian-George AUR DA
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Băltărețu Viorel USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Berescu Monica-Elena USR DA
18. Bîrcă Constantin PSD DA
19. Blaga Daniel-Codruț USR DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bulai Oana-Gianina PSD DA
26. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
27. Buzoianu Diana-Anda USR DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Cambera Oana-Alexandra USR DA
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chelaru Mircia AUR DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chira Claudiu-Martin - DA
34. Ciofu Cătălina PNL DA
35. Coarnă Dumitru - Abținere
36. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
37. Cristian Brian USR DA
38. Crîstici Ognean Minoritati DA
39. Crușoveanu Marian PNL DA
40. Dămureanu Ringo AUR DA
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Drancă Andrei-Iulian USR DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Enachi Raisa AUR DA
46. Fădor Angelica PNL DA
47. Fălcoi Nicu USR DA
48. Fechet Mircea PNL DA
49. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
50. Florea Daniel PSD DA
51. Flucuș Dumitru AUR DA
52. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
53. Gál Károly UDMR DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Anamaria - DA
56. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
57. Gheba Daniel-Sorin USR DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
61. Giugea Nicolae - Abținere
62. Giurgiu Adrian USR DA
63. Gliga Dumitrița PSD DA
64. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
65. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
66. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
67. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Horga Maria-Gabriela PNL DA
70. Huțu Alexandra PSD DA
71. Ichim Cristian-Paul USR DA
72. Ilie Victor USR DA
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
75. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
76. Kelemen Attila UDMR DA
77. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
78. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
79. Lazăr Ion-Marian USR DA
80. Lazăr Teodor USR DA
81. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
82. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Mang Ioan PSD DA
85. Manta Claudiu PSD DA
86. Mărculescu Dumitru PNL DA
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
88. Miftode Marius-Andrei USR DA
89. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
90. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
91. Mina Marian PSD DA
92. Mircea Florin PSD DA
93. Miruță Radu-Dinel USR DA
94. Mitrea Dumitrina AUR DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
96. Molnar Radu-Iulian USR DA
97. Morar Olivia-Diana PNL DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
100. Munteanu Remus PSD DA
101. Murariu Oana USR DA
102. Nagy Szabolcs UDMR DA
103. Nagy Vasile AUR NU
104. Năcuță Sorin PNL DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
106. Neagu Denisa-Elena USR DA
107. Neață Eugen PSD DA
108. Orban Ludovic - Abținere
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Özmen Oana-Marciana USR DA
111. Paladi George-Adrian PSD DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pecingină Gheorghe PNL DA
115. Piper-Savu Florin PSD DA
116. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
119. Popica Eduard-Andrei PSD DA
120. Predescu Ana-Loredana PSD DA
121. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prună Cristina-Mădălina USR DA
124. Prunean Alin-Costel USR DA
125. Rizea Cristina Camelia USR DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Florin-Claudiu PNL DA
128. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
129. Salan Viorel PSD DA
130. Sandu Viorica PSD DA
131. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
132. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
133. Scripnic Lilian AUR DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simion George-Nicolae AUR DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Stancu Ionel Minoritati DA
139. Stancu Paul PSD DA
140. Stativă Irinel Ioan PSD DA
141. Stângă George-Cătălin PNL DA
142. Stoian Maria PNL DA
143. Stoica Diana USR DA
144. Szabó Ödön UDMR DA
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
146. Șișcu George PNL DA
147. Șovăială Constantin - DA
148. Tanasă Dan AUR DA
149. Tănase Antonel - DA
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
152. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
153. Terente Eugen USR DA
154. Thellmann Christine PNL DA
155. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
156. Tobă Francisc - DA
157. Toda Daniel-Liviu USR DA
158. Tudorache Daniel PSD DA
159. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
160. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
161. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
162. Țoiu Oana-Silvia USR DA
163. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
164. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
165. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
166. Vulpescu Ioan PSD DA
167. Weber Mihai PSD DA
168. Wiener Adrian USR DA
169. Zakarias Zoltán UDMR DA
170. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 iulie 2022, 14:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro