Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.04.2022 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 aprilie 2022, ora 11:37

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 558/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.120/2021 privind administrarea, funcționarea și implementarea sistemului național privind factura electronică RO e-Factura și factura electronică în România, precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.78/2000 privind omologarea, eliberarea cărții de identitate a vehiculului și certificarea autenticității vehiculelor rutiere în vederea introducerii pe piață, punerii în dispoziție pe piață, înmatriculării sau înregistrării în România, precum și supravegherea pieței pentru acestea
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 95 62 55 23 15 15 14
- voturi pentru (DA):277 95 62 55 23 15 15 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Dămureanu Ringo AUR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
95. Giugea Nicolae - DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Havârneanu Filip USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Horga Maria-Gabriela PNL DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul USR DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
139. Mang Ioan PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Mitrea Dumitrina AUR DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR DA
157. Morar Olivia-Diana PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Szabolcs UDMR DA
166. Nagy Vasile AUR DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Orban Ludovic - DA
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana USR DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel - DA
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
190. Pop Darius AUR DA
191. Pop Rareș Tudor USR DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana PSD DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel USR DA
202. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia USR DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Nicolae - DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rujan Dumitru PNL DA
210. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion George-Nicolae AUR DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Diana USR DA
229. Stoica Elena PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șandru Cosmin PNL DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șovăială Constantin - Abținere
242. Ștefan Ion - DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănase Antonel - Abținere
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
249. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
250. Terente Eugen USR DA
251. Thellmann Christine PNL DA
252. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
253. Tobă Francisc - DA
254. Toda Daniel-Liviu USR DA
255. Todosiu Beniamin USR DA
256. Toma Ilie PSD DA
257. Toma Vasilică PSD DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Wiener Adrian USR DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 13:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro